Koszulka "RUDA WRONA ORŁA NIE POKONA" TYLKO U NAS! Zamów już TERAZ!

Europarlament dostrzegł istotny problem. Duża część Polaków twierdzi, że to była "dyskryminacja"

Polacy nie chcą być dyskryminowani w sklepach. Zdecydowana większość Polaków uważa, że jakość produktów powinna być taka sama w każdym kraju Unii. Tak jednoznacznie wynika z najnowszego sondażu Instytutu Pollster dla "Super Expressu".

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

Chipsy z niezdrowym olejem palmowym, czy czekolada z mniejszą ilością orzechów. Producenci od lat umieszczają na rynkach naszego regionu żywność jakości gorszej niż na Zachodzie, a Polacy mają tego dość - tak jednoznacznie wynika z najnowszego sondażu Instytutu Pollster dla "Super Expressu".

Niedawno europosłowie przegłosowali przepisy, mówiące o obowiązku ujednolicenia składów produktów sprzedawanych pod tą samą nazwą.

- Europarlament zrobił duży krok naprzód, ale nie możemy na tym poprzestać. Presja jest konieczna

 – mówi gazecie europoseł PiS, Ryszard Czarnecki. Według niego najważniejsze jest, że problem dostrzeżono.

- Ja ze swojej strony obiecuję, że będę nadal trzymał rękę na pulsie. To w interesie także moim i mojej rodziny, bo przecież my też jesteśmy polskimi konsumentami

 – zapowiada Czarnecki.

Sondaż potwierdza, że aż 59 proc. Polaków ocenia gorzej jakość produktów oferowanych w Polsce od tych, które są sprzedawane w sklepach na Zachodzie, a 51 proc. ankietowanych, którzy wskazali na problem istnienia podwójnej jakości, czuje się dyskryminowanymi w Europie.

W efekcie coraz częściej zamiast produktów z logo zagranicznych producentów wybieramy polską żywność. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa i Ministerstwo Rolnictwa ruszyły z akcją, która ma zwiększyć świadomość w sprawie oznaczenia "Produkt polski".

- Jesteśmy przekonani, że polska żywność od polskich producentów jest najlepsza na świecie

 – mówi Super Expressowi Mariusz Rytel, rzecznik prasowy KOWR.

 



Źródło: PAP, niezalezna.pl

#podwójna jakość #jakość produktów spożywczych #Parlament Europejski

redakcja