Rząd w tajemnicy przygotowuje przyjęcie masowej fali migrantów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

„Najprawdopodobniej Mraz wszedł tam jako agent“. Prezes PiS: zespół Giertycha wykorzystuje oszusta

Tomasz Mraz najprawdopodobniej wszedł do ministerstwa sprawiedliwości jako agent - ocenił prezes PiS Jarosław Kaczyński. Polityk skomentował wczorajsze wystąpienie byłego dyrektora departamentu funduszu sprawiedliwości i nazwał go wprost oszustem.

Roman Giertych
Fot. Tomasz Jędrzejowski - Gazeta Polska

W środę były dyrektor departamentu w MS, który odpowiadał za Fundusz Sprawiedliwości, występował w trakcie posiedzenia kierowanego przez Romana Giertycha parlamentarnego zespołu ds. rozliczeń PiS. Opowiadał tam, że rzekomo większość konkursów przeprowadzanych w ramach FS była prowadzona "w nierzetelny sposób", a głównym decydentem w tej sprawie był ówczesny minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. 

"Wszedł tam jako agent"

"Wykorzystują kogoś, kto jest oszustem, jeżeli to, co do mnie dociera, jest prawdziwe, bo ja nie słuchałem tego. Za nim stoi ktoś, kto - gdyby Polska była praworządnym krajem - znajdowałby się zupełnie gdzie indziej"

– powiedział Kaczyński pytany przez dziennikarzy o słowa Mraza. 

Na uwagę, że to ówczesny szef MS, lider Suwerennej Polski Zbigniew Ziobro zatrudnił Mraza w resorcie sprawiedliwości, szef PiS odparł, że "w ministerstwie pracuje mnóstwo osób". Dodał, że w ten sposób można by powiedzieć, że gdy on był premierem, to wszyscy pracownicy w kancelarii premiera byli jego ludźmi.

"Ten człowiek najprawdopodobniej, bo to są tylko moje domysły, po prostu już wszedł tam jako agent. Najpierw spełnił pierwszą część swojej roli, czyli doprowadził do tej wewnętrznej awantury, a następnie przeszedł do kolejnej"

– powiedział Kaczyński.

Odnosząc się do trwających ataków na polityków Suwerennej Polski stwierdził, że "są one w oczywisty sposób - z jednej strony - wyborcze, ale z drugiej strony mają udowodnić, że coś co jest kłamstwem, jest prawdą, to znaczy, że nasze rządy miały charakter nieuczciwy. Ich rządy miały niebywale wręcz nieuczciwy charakter" - powiedział szef PiS.


 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#tomasz mraz #Fundusz Sprawiedliwości #Jarosław Kaczyński #bezprawie Tuska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo