Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

W najnowszym numerze „GP”: Kapitan SB trzęsie polską piłką. Rozpracowywał też Jana Pawła II

W najnowszym wydaniu tygodnika „Gazeta Polska” (dostępnym od środy 2 września) polecamy szczególnie materiał okładkowy – „Kapitan SB trzęsie polską piłką. Nie miał skrupułów, by rozpracowywać Jana Pawła II”. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. Subskrybuj tygodnik - teraz 7-dniowy bezpłatny okres próbny.

Gazeta Polska

„Były esbek stojący na czele firmy od lat zarabiającej miliony na współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, rozpracowywał Jana Pawła II m.in. podczas jego wizyty w Austrii w czerwcu 1988 roku – ustaliła „Gazeta Polska”. To od lat jedna z najbardziej prominentnych osób w polskiej piłce nożnej. 68-letni Andrzej Placzyński jest szarą eminencją Polskiego Związku Piłki Nożnej (PZPN), mającą wpływ nie tylko na obsadę sztabu trenerskiego polskiej kadry, lecz także na powoływany skład czy wybór sparingpartnerów”.
- ujawnia Piotr Nisztor.
[UWAGA] Wysłuchaj całego artykułu:

Ponadto w numerze:

  • Sport w ideologicznej malignie. NBA i szczyty hipokryzji

„W proteście przeciwko brutalności amerykańskiej policji gracze NBA odmówili wyjścia na boisko i kontynuowanie rozgrywek play-off. Reglamentowany polityczny protest nie jest już tylko wymierzony w abstrakcyjny „systemowy rasizm”, lecz także personalnie w prezydenta Donalda Trumpa”.
- czytamy w tekście Macieja Kożuszka.

  • O polską i murzyńską wolność. Polacy nie mieli niewolników, a Murzyni rozumieli naszą walkę

„Gdy na Haiti zwyciężyło murzyńskie powstanie, konstytucja z 1805 roku zabroniła białym osiedlania się na tej wyspie, z wyjątkiem… Polaków. Bo ci wysłani przez Napoleona, którzy mieli stłumić ich powstanie, przechodzili na stronę Murzynów. Testament Tadeusza Kościuszki głosił, by jego majątek przeznaczyć na wykup Murzynów z niewoli. Mieszkańcy Ugandy kochali Wandę Błeńską, a Somalii – Bogumiła Andrzejewskiego. Polacy traktowali przez stulecia czarnoskórych inaczej niż europejscy kolonizatorzy, szanując ich walkę o wolność. Z wzajemnością”.
- przypomina w swoim tekście Piotr Lisiewicz.

  • Minister spoza gmachu. Wszystkie siły na Międzymorze. Sylwetka nowego szefa polskiej dyplomacji.

„Choć nie jest dyplomatą, doskonale zna systemy polityczno-prawne państw europejskich i nie tylko. Jego ogromny dorobek naukowy, który budował, pracując na różnych kontynentach, umożliwił mu również zbudowanie sieci kontaktów zagranicznych, które zapewne wykorzysta w roli szefa polskiej dyplomacji. – Prof. Zbigniew Rau ma świadomość znaczenia naszego regionu, który trzeba skonsolidować z polskiej inspiracji. Drugą kwestią jest zdolność znalezienia narzędzi tej promocji w świecie zachodnim, który nowy minister zna bardzo dobrze – mówi „GP” prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego”.
- czytamy w artykule Huberta Kowalskiego.

  • Pierwszy dzwonek w dobie pandemii. O europejskich powrotach do szkół

„Włoskie dzieci wracają do szkół 14 września. Zanim się to jednak stanie, w całej Italii trwają gorące dyskusje i spory: jak ten powrót powinien wyglądać? I jak wpłynie na rozwój sytuacji związanej z pandemią? Toczy się debata naukowców, kłócą się politycy. Temat szkół jest szeroko komentowany przez prasę. Zresztą nie tylko we Włoszech, ale i w całej Europie, w tym także we Francji czy w Wielkiej Brytanii”. 
- stan szkolnictwa w dobie pandemii analizuje Tomasz Łysiak.

Tygodnik Gazeta Polska dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Szczegóły dotyczące prenumeraty w czasie kwarantanny można znaleźć na stronie https://prenumerata.gazetapolska.pl/ oraz pod numerem telefonu 722 111 655.

W numerze plastusiowy komentarz Barbary Pieli

Gazeta Polska - tygodnik niepodległego Polaka

Czytaj w tygodniku „Gazeta Polska”.
Tygodnik dostępny również w wygodnej prenumeracie cyfrowej.

 



Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Polska

#Gazeta Polska

redakcja