Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

W najnowszym numerze „GP”: Ile będzie nas kosztowała utrata niepodległości?

W najnowszym wydaniu tygodnika „Gazeta Polska” (dostępnym od środy 25 listopada) polecamy szczególnie temat numeru. Ile będzie nas kosztowała utrata niepodległości? Czy Polska straci na swoim sprzeciwie? Zyski i straty w związku z naszym członkostwem w Unii Europejskiej – odpowiedzi na te i inne pytania warto poszukać w tekstach Tomasza Sakiewicza oraz Macieja Kożuszka. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. Subskrybuj tygodnik - teraz 7-dniowy bezpłatny okres próbny.

Gazeta Polska

„Teza, że albo będziemy bronić niepodległości, albo dostaniemy pieniądze z UE, jest całkowicie nieprawdziwa. Brak pełnej suwerenności zawsze kosztuje dużo więcej niż wszelkie możliwe dotacje. Nie opłaca się to, nawet jeżeli tylko liczymy pieniądze. Cena samej wolności jest niepoliczalna. ”.
- czytamy w tekście redaktora naczelnego „Gazety Polskiej” Tomasza Sakiewicza.

„Oczywiste było to, że Polska i Węgry muszą zawetować mechanizm, który sprawiłby, że to łaska i niełaska Komisji Europejskiej decydowałaby o tym, czy jakiekolwiek środki przyznane nam w unijnym budżecie ostatecznie do nas trafią. Gra o obronę polskich interesów toczy się dalej”.
- analizuje w swoim artykule Maciej Kożuszek.

Ponadto w numerze:

  • Długi i prywatna fundacja Marty Lempart

„Fundacja Ogólnopolski Strajk Kobiet jest prywatnym przedsięwzięciem Marty Lempart. Na firmowaną przez nią zbiórkę publiczną wpłynęło już blisko 1,5 mln zł, wpłaty deklarują także samorządy, w których władzę ma Platforma Obywatelska. Nie jest to zaskakujące – w czasie, gdy Donald Tusk był premierem, szefowa OSK pracowała w rządowych instytucjach. Marta Lempart w swojej fundacji jest prezesem zarządu, a jej partnerka Natalia Pankiewicz – wiceprezesem. Mimo że dokumentacja fundacji OSK jest niezwykle mizerna – brakuje m.in. sprawozdania finansowego – nie przeszkadza to podmiotom publicznym związanym m.in. z PO we wspieraniu prywatnego przedsięwzięcia”.
- ujawnia Dorota Kania.

  • Mundurowi z PRL zakładają spółkę

„Spółkę zależną od Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych (FSSM), największej organizacji ludzi dawnego aparatu bezpieczeństwa, zamierzają powołać byli funkcjonariusze komunistycznych służb – ustaliła „Gazeta Polska”. Do zadań związanych z powołaniem spółki, mającej przynosić pieniądze FSSM, delegowano majora Henryka Grobelnego, wieloletniego funkcjonariusza SB, który w latach 80. przebywał w Moskwie na szkoleniu kontrwywiadowczym KGB dla kadry kierowniczej WSW, MON i MSW”.
- ujawnia w swoim tekście Grzegorz Wierzchołowski.

  • Konfederacja i nanoczipy w mózgach

„Światowe elity chcą sterować naszymi myślami za pomocą nanoczipów, które znajdą się w naszych mózgach. Jak? Poprzez szczepionki, więc musimy odmawiać zaszczepienia się – od lat głoszą aktywni w internecie antyszczepionkowcy. Są oni wspierani przez Rosję i promoskiewskie ugrupowania. – Jeśli posłuchamy polityków niemieckiej partii Lewica i Konfederacji w sprawie szczepień, szybko odnajdziemy dziwne podobieństwa – mówi prof. Piotr Grochmalski, analityk z Akademii Sztuki Wojennej. Przy okazji szczepień na koronawirusa o antyszczepionkowcach będzie głośno”.
- czytamy w tekście Piotra Lisiewicza.

  • Wywiad z profesorem Waldemarem Paruchem

„Strajk Kobiet ma przypominać zaczyn rewolucyjny z 1968 roku, o czym mówią panie Lempart i Suchanow. Ale żadnego takiego nastroju w Polsce nie ma”.
- mówi prof. Waldemar Paruch. Rozmawia Grzegorz Wszołek.

Tygodnik Gazeta Polska dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Szczegóły dotyczące prenumeraty w czasie kwarantanny można znaleźć na stronie https://prenumerata.swsmedia.pl/ oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819

W numerze plastusiowy komentarz Barbary Pieli

Gazeta Polska - tygodnik niepodległego Polaka

Czytaj w tygodniku „Gazeta Polska”.
Tygodnik dostępny również w wygodnej prenumeracie cyfrowej.

 



Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Polska

#Gazeta Polska

redakcja