Od dziś dostępny jest najnowszy numer tygodnika „Gazeta Polska” głównym tematem którego są rosyjskie ćwiczenia wojskowe przy granicy z europejskimi członkami NATO. Wywiad ze znanym historykiem, współautorem głośnych publikacji „Wysadzić Rosję” oraz „Korporacja Zabjców” Jurijem Felsztyńskim. Tekst Grzegorza Wierzchołowskiego „Tomasz Piątek i jego tajemnice”. Śledztwo Doroty Kani „Promocja na bohaterach” i skandale wywołanym przez Fundację „Niezłomni w Ejszyszkach na Litwie.
O tym co znajda państwo w numerze szczegółowiej poniżej:
Maciej Kożuszek rozmawia z Jurijem Felsztyńskim
Fragment tej rozmowy
...Rosja nie tylko zaatakowała wschodnią Ukrainę, ale też rozpoczęła bardzo agresywne działania wobec swoich sąsiadów, a właściwie na całym świecie. Rosyjskie samoloty naruszały przestrzeń powietrzną państw bałtyckich, łodzie podwodne pojawiały się na wodach nieopodal Szwecji. Wobec tego zagrożenia wydaje się, że Finowie i Szwedzi zaczęli poważnie myśleć o dołączeniu do NATO. Reakcja Rosji była jednak jednoznaczna. Dano im wtedy do zrozumienia, że rosyjskie wojska nie są tak daleko i w razie potrzeby będą reagować. Putin ma paranoję na punkcie NATO. Myślę, iż bał się nawet tego, że Łukaszenka w pewnym momencie podejmie starania o przystąpienia do sojuszu. Ta cicha aneksja Białorusi ma wykluczyć taką ewentualność.
Wojciech Mucha oraz Jakub Augustyn Maciejewski w artykule „Patrząc na „zapad”
Rosyjsko-białoruskie manewry Zapad-17 są oprócz operacji wojskowo-politycznej także potężnym narzędziem dezinformacji. Narzędziem, które w długofalowej strategii ma pokazać Europie i światu Rosję jako kraj nieobliczalny i niebezpieczny. Samym Rosjanom – potęgę Władimira Putina.
Grzegorz Wierzchołowski pisze „Piątek i jego tajemnice”
Tomasz Piątek w swojej książce „Macierewicz i jego tajemnice” w akrobatyczny sposób powiązał obecnego szefa MON z Kremlem. Tymczasem dużo ciekawsze – i przede wszystkim realne – są zagraniczne układy środowiska związanego z samym Piątkiem.
Dorota Kania „Promocja na bohaterach” kulisy działania Fundacji „Niezłomni”
Przy mogiłach obok kościoła kilka osób rozkopuje ziemię i robi sobie zdjęcia. Odjeżdżają po niedbałym zasypaniu grobów. Wkrótce okazuje się, że byli to przedstawiciele Fundacji „Niezłomni” im. Zygmunta Szendzielarza ps. Łupaszka, której działalność niemal od początku jej powstania w 2013 r. budzi kontrowersje.
Felietony: Piotra Wielguckiego, Jacka Liziniewicza, Joanny Lichockiej, Tadeusza Płużańskiego, Roberta Tekieli, Wojciecha Muchy, Ryszarda Czarneckiego, Tomasza P. Terlikowskiego, Jana Pospieszalskiego, Tomasza Łysiaka oraz jedyny małżeński felieton w prasie Katarzyny Gójskiej I Michała Rachonia.
Już jutro w kioskach NOWY NUMER "GP", a jeszcze dziś całe wydanie w timelaps na naszym koncie instagramowym https://t.co/XiNo4IVPfg RT pic.twitter.com/C2vCnRAQ75
— Gazeta Polska (@GPtygodnik) 19 września 2017
Już teraz możecie zobaczyć całe najnowsze wydanie tygodnika #GazetaPolska na naszym koncie https://t.co/pd3XaDqjeP #timelapse #wideo RT pic.twitter.com/JKWwJhEjFp
— Gazeta Polska (@GPtygodnik) 19 września 2017