W najnowszym numerze Tygodnika „Gazeta Polska” dostępnym w sprzedaży od środy 12 października 2022 r. szczególnie polecamy tekst Grzegorza Wierzchołowskiego „Wszystkie tajemnice życiorysu Sikorskiego. Pytania wciąż bez odpowiedzi”. Będzie też wywiad z wicepremierem Piotrem Glińskim, międzynarodowe reakcje na wywiad prezydenta Andrzeja Dudy z poprzedniego numeru tygodnika oraz najnowsze informacje o reformie, na którą czekają tysiące osób w Polsce. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. Subskrybuj tygodnik - teraz 7-dniowy, bezpłatny okres próbny.
Choć Radosław Sikorski jest obecny w polskiej polityce od 1992 roku, to w jego życiorysie jest wciąż o wiele więcej niewiadomych niż w biografiach innych prominentnych polityków III RP. Tajemniczy wyjazd do Wielkiej Brytanii w wieku 18 lat, niewyjaśniona do dziś znajomość z agentem Tomaszem Turowskim, antykomunizm, który okazał się efektowną wydmuszką, dwuznaczny stosunek do Rosji i USA oraz budzące do dziś kontrowersje źródła gigantycznych zarobków – to wszystko każe zadać pytanie o rolę, jaką Sikorski faktycznie odgrywał i odgrywa w polskim życiu politycznym.
- więcej na temat tajemnic z życiorysu Radosława Sikorskiego w tekście Grzegorza Wierzchołowskiego.
Spójrzmy na gwiazdy medialne tamtej strony. Wiele z nich pospadało w niesławie, wycofało się z zawodu lub wyjechało z kraju. Niestety to skutek funkcjonowania tego systemu, bo jest on oparty faktycznie na różnych obliczach zła. Jak inaczej można ocenić taką stację postesbecką jak TVN, która żyje wyłącznie nienawiścią? Jeżeli dziennikarze TVN działają w ten sposób, to trudno, żeby się nie spalali we własnym ogniu. Jeżeli ktoś potrafi wytwarzać takie zło, to trudno się dziwić, że ono oddziałuje negatywnie na niego samego. Niestety, tacy ludzie wyrządzają też wielką szkodę Polsce.
- mówi wiceprezes Rady Ministrów, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński.
Zawsze, gdy w mediach Ramzan Kadyrow zostaje nazwany czeczeńskim przywódcą, Czeczeni czują się tak, jak Polacy czuliby się po II wojnie światowej, słysząc, że gdzieś w świecie wypowiedział się „przywódca Polaków” Bolesław Bierut. Achmat Kadyrow, ojciec Ramzana, w Dniu Zwycięstwa 9 maja 2004 roku wyleciał w powietrze wraz trybuną honorową stadionu w Groznym. Syn świetnie wie, że jego spotkałby podobny los, gdyby tylko stracił siłowe wsparcie Putina. I to mimo ogromnych pieniędzy, jakie dostał od Kremla na odbudowę kraju. Dlatego Putin ściągający na Ukrainę żołnierzy z całej Rosji, nie rusza o centymetr rosyjskich jednostek okupujących Czeczenię.
- sylwetkę Ramzana Kadyrowa przybliża Czytelnikom Piotr Lisiewicz.
Gdy Platforma Obywatelska zmieniła prawo, lichwiarze zacierali ręce. Dzięki usunięciu dwóch artykułów z pewnej ustawy, oni przez lata zarabiali miliony, a Polacy tracili dorobek życia. Jest szansa, że to się wreszcie skończy; umowy pożyczek nie będą miały ukrytych kosztów, a windykacja długów możliwa będzie tylko na nowych zasadach. Jest jeden warunek. Politycy PO przestaną przeszkadzać w reformie, na którą czekają tysiące osób.
- o szczegółach informuje Grzegorz Broński.
Od Chin przez Europę aż do Ameryki Północnej – światowe media rozpisują się szeroko o tym, co powiedział Andrzej Duda „Gazecie Polskiej” na temat nuklearnych ambicji Polski. Słowa prezydenta o chęci przystąpienia naszego kraju do programu Nuclear Sharing wywołały medialne zainteresowanie na całym globie.
- więcej o międzynarodowych reakcjach na wywiad prezydenta w „Gazecie Polskiej” w tekście Grzegorza Wierzchołowskiego.
Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819