Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Reklama
Media

"Gazeta Polska" NOWY NUMER: Wyborczy cyrk Giertycha promowany przez Moskwę i Mińsk

Reżimowe media Aleksandra Łukaszenki i Władimira Putina z lubością przejęły narrację polskich polityków, by udowodnić tezę, którą forsują od lat: Polska to państwo niesuwerenne, w którym nie ma mowy o prawdziwej demokracji - o tym przeczytacie w artykule zapowiadanym z okładki najnowszej "Gazety Polskiej". Polecamy wygodną prenumeratę cyfrową.

TEMAT NUMERU:

  • Wyborczy cyrk Giertycha promowany przez Moskwę i Mińsk

„Skandal”, „starannie zaplanowana manipulacja”, „wybory mogły zostać sfałszowane”, „wyborczy przekręt”, „skargi na wyniki wyborów biją wszelkie rekordy”, „Polska w chaosie”, „polski cyrk” – to nie określenia z internetowych wpisów Romana Giertycha czy Silnych Razem. To sformułowania, jakich używa reżimowa białoruska i rosyjska prasa wyraźnie zadowolona z powyborczej awantury, którą próbują rozpętać Tusk z Giertychem. W temacie numeru najnowszego tygodnika "Gazeta Polska" pisze o tym Grzegorz Wierzchołowski.

Reklama

PONADTO W NUMERZE:

  • Tusk się zużył, a koalicja trzeszczy w szwach

Aż 7 proc. poparcia straciła Koalicja Obywatelska według sondażu IBRiS dla Onetu. Na PiS głosować chce 30,5 proc. Polaków, a na KO 25,8 proc. ankietowanych. – Dajmy jeszcze parę tygodni poszaleć Giertychowi, a KO spadnie poniżej 20 proc. – sarkastycznie komentuje ten wynik w rozmowie z „Gazetą Polską” znany poseł PSL. Obok awantur Giertycha, KO szkodzi efekt zużycia się Tuska, bardzo silny po tym, jak przyczynił się do przegranej Rafała Trzaskowskiego. Jak długo potrwać mogą jeszcze rządy koalicji 13 grudnia?

– na to pytanie stara się odpowiedzieć Piotr Lisiewicz.

  • Tusk wpuszcza nielegalnych imigrantów. Bunt Straży Granicznej i mieszkańców

Nielegalni migranci stają się już codziennością na ulicach przygranicznych miast. To efekt polityki otwartych drzwi prowadzonej przez Donalda Tuska. Zjawisko to nabrało tempa po wyborach prezydenckich. Każdego dnia do Polski przywożeni są z Niemiec obcokrajowcy i odbierani zostają przez polską Straż Graniczną. To jednak budzi potężny sprzeciw. W Ruch Obrony Granic zaangażowały się już tysiące osób. Pisze o tym Tomasz Duklanowski.

  • Historia Oskarka wstrząsnęła Polską

Czteromiesięcznego Oskarka i jego starszą siostrę zabrano rodzinie biologicznej, ponieważ matka trafiła do więzienia z powodu drobnych przewinień. Niemowlak zmarł w rodzinie zastępczej, a później jego mamę przewieziono na pogrzeb w kajdankach zespolonych, mimo że nie było takiej konieczności. Historia ujrzała światło dzienne miesiąc później i wstrząsnęła Polakami, i dopiero wtedy sprawą zajęły się powołane do tego instytucje. – Takie dziecko potrzebuje bliskości mamy. Zachowano się tak, jakby tej więzi z najbliższymi nie było, jakby to było obojętne, jakby nie istniało, bo to przecież malutkie dziecko, które nie czuje – mówi poseł PiS Michał Wójcik, który w poprzednim rządzie zajmował się ochroną dzieci. Teraz rodzina zmarłego chłopca walczy o sprawiedliwość. Więcej w artykule Huberta Kowalskiego.

  • Wyautowany

Michał Kołodziejczak, wchodząc do resortu rolnictwa i rozwoju wsi, obiecywał, że będzie to najbardziej profesjonalne ministerstwo ze wszystkich. Po 18 miesiącach odchodzi jednak w niesławie, skłócony z Polskim Stronnictwem Ludowym, oskarżając Czesława Siekierskiego o bezczynność oraz uleganie wpływom międzynarodowych korporacji. Zasugerował też, że to PSL stoi za przeciekami do mediów na jego temat. Przeczytajcie tekst Jacka Liziniewicza.

  • Warszawski samorząd przeżarty korupcją

Przez niespełna siedem lat rządów Rafała Trzaskowskiego w stolicy doszło do wybuchu kilku poważnych afer korupcyjnych. Ta ostatnia dotycząca dyrektora Zarządu Gospodarowania Nieruchomościami Targówek może poważnie uderzyć w stołeczny ratusz.

– wskazuje Piotr Nisztor.

  • Jak piroman Szłapka został strażakiem

Nieznajomość postaci Józefa Chełmońskiego, silent disco z „j...ć PiS”, śmiech w europarlamencie w trakcie debaty o tragicznej sytuacji w Strefie Gazy, potrącenie rowerzystki – to największe wpadki nowego rzecznika rządu. „Leć, Adam, leć” – przywitał go Donald Tusk w mediach społecznościowych. Adam Szłapka już po objęciu funkcji kontynuuje swoją tradycję. Pracę rozpoczął od serii wtop. Polecamy artykuł Grzegorza Wszołka.

  • Trump - sojusznik Izraela

"Choć najbardziej wpływowi sojusznicy w ruchu MAGA krzyczeli o kolejnej „niekończącej się” albo nawet III wojnie światowej, a polscy analitycy z przekonaniem twierdzili, że Trump nie rozumie interesów strategicznych USA, prezydent zaangażował się w uderzenie w reżim z Teheranu. Wyjaśnienie jest proste: Trump, szczególnie Trump w drugiej kadencji, jest spragniony zwycięstw, dzięki którym zapisze się w historii" - pisze Maciej Kożuszek. Warto przeczytać!

  • Nowy Bliski Wschód

Klęska Iranu w wojnie dwunastodniowej zamyka cykl zbrojnych konfliktów, które dają początek największym od dekad zmianom na Bliskim Wschodzie. Najpierw rozpadła się tzw. oś oporu, potężny instrument destabilizacji w rękach ajatollahów. Izrael rozbił Hamas i Hezbollah. Potem upadł reżim Asada. Huti musieli zakończyć wojnę dronowo-rakietową. Na koniec nokautujący cios otrzymał sam Iran. To też porażka jego sojuszników: Rosji i Chin. Donald Trump kończy dzieło, które zaczął w pierwszej kadencji: budowy nowego Bliskiego Wschodu, opartego na pokojowej koegzystencji Izraela ze światem arabskim

– czytamy w artykule Antoniego Rybczyńskiego.

  • Podniebny "Duch"

Nie ulega wątpliwości, że amerykańskie bombowce strategiczne B-2 Spirit okazały się kluczowym elementem niedawnej operacji wymierzonej w irańskie instalacje nuklearne. Najdroższe i najnowocześniejsze na świecie wojskowe samoloty wzbudzają uzasadniony strach u wrogów USA i podziw wszystkich znawców zbrojeń. Z popularnymi „Duchami” nie może równać się żadne inne uzbrojenie. Więcej w tekście Konrada Wysockiego.

  • Budżety gospodarstw domowych nie są z gumy

Mimo oficjalnie spadającej inflacji (po tegorocznej zmianie sposobu jej wyliczania przez GUS), gospodarstwa domowe ponoszą coraz wyższe comiesięczne wydatki – Polacy wciąż zmagają się z podwyżkami comiesięcznych kosztów życia, które wynikają z polityki rządzących. Sytuację analizuje Maciej Pawlak.

  • Polacy pracą i mądrością silni

Polska, powstająca po 123 latach z politycznego niebytu, stoczyła wojny o wszystkie swoje granice. By przetrwać, musiała stawić czoło bolszewickiej nawale, której kibicowało pół Europy, wciąż otumanionej morzem krwi przelanej w ciągu czterech lat Wielkiej Wojny. Walcząc, marzyła o pokoju. Tymczasem nowe, demokratyczne, do dziś chwalone Niemcy weimarskie, marzyły o wojnie z Polską. Józef Piłsudski mówił do Polaków: „Idą czasy, których znamieniem będzie wyścig pracy, jak przedtem był wyścig żelaza, jak przedtem był wyścig krwi”. Do Niemców mówił generał Hans von Seeckt: „Istnienie Polski jest nie do zniesienia jako sprzeczne z warunkami życia Niemiec. Polska musi zniknąć i zniknie”. Sabotaż, dywersja, propagandowe kłamstwa, szkalowanie – tak Niemcy, pozbawione przez aliantów siły zbrojnej, walczyły z Polską. W roku 1925 rozpoczęły wojnę celną, by osłabić i „zagłodzić” Rzeczpospolitą

– o historii pisze Tomasz Panfil.

  • Duchowy domokrążca z sowieckim paszportem

W więzieniach i łagrach spędził łącznie 13 lat, 5 miesięcy i 10 dni. Był trzykrotnie więziony. O swoim wyborze pisał: „Ja sam jestem obywatelem radzieckim. Całkiem dobrowolnie przyjąłem obywatelstwo radzieckie (…). Dobrze sobie zdawałem sprawę i z tego, że moja praca duszpasterska może być w najlepszym razie tolerowana, lecz w żadnym razie popierana przez władze państwowe”. Ksiądz Władysław Bukowiński przeżył dwie śmierci, aby stać się apostołem Kazachstanu. Tę postać przypomina Piotr Dmitrowicz.

  • Dezinformacja jest też w lesie

Lasy Państwowe zaczęły realizować kampanię walki z fake newsami pod nazwą „W gąszczu informacji. Nie błądź. Sprawdzaj”. Dane przytaczane przez leśników są wstrząsające. 70 proc. Polaków uważa, że liczba lasów w Polsce się zmniejsza. Co gorsza, 21 proc. społeczeństwa sądzi, że do pozyskania drewna nie jest konieczne wycięcie drzewa. Czy z nami jest coś nie tak?

– pyta Jacek Liziniewicz.

  • Lewitujący pociąg bije rekordy prędkości

W czerwcu przełamana została kolejna bariera w transporcie lądowym. Chiński pociąg maglev podczas kilkusekundowej jazdy został rozpędzony do zawrotnej prędkości 650 km/h, a wszystko dzięki technologii lewitacji magnetycznej, która pozwala mu się unosić kilka milimetrów nad torem, tym samym eliminując tarcie. Kolejnym etapem projektu jest osiągnięcie prędkości 800 km/h, a pierwsze komercyjne ultraszybkie linie mają zostać uruchomione do końca tej dekady. Pisze o tym Jan Przemyłski.

Oprócz powyższych artykułów, w numerze również wiele ciekawych opinii. Nowy numer "Gazety Polskiej" w sprzedaży od środy 2 lipca 2025 r. Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny jest w wygodnej prenumeracie cyfrowej. Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819.
Źródło: Gazeta Polska
Reklama