Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
,Piotr Nisztor,
10.12.2020 12:00

Obraz patologii i rozkładu

Przed warszawskim sądem okręgowym toczy się proces trzynastu osób zamieszanych w działalność tzw. gangu przebierańców, czyli fałszywych pracowników służb specjalnych. To nie tylko ratownik medyczny i fotograf (uznani za hersztów grupy), lecz także byli żołnierze Wojskowych Służb Informacyjnych i emerytowany funkcjonariusz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Cała historia to obraz patologii i rozkładu służb specjalnych III RP, mających silne zakorzenienie w PRL. Wśród świadków w sprawie gangu przebierańców jest kilku wpływowych za rządów PO-PSL pracowników ABW, którym fałszywi funkcjonariusze… szukali pracy w administracji państwowej. Jednym z nich jest były esbek w stopniu pułkownika, który zarejestrował, będąc w SB, znanych potem w III RP przedstawicieli biznesu. Sprawa, która toczy się przed sądem, jak widać, to tylko wierzchołek góry lodowej…

 

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej

AKTUALNE PETYCJE

NAJNOWSZE