Estońska feministka Mare Tralla przekroczyła już wszelkie granice. Podczas wystawy swej "instalacji" rozwiązała peniuar, w który była ubrana, rozchyliła i pokazała swoje nagie ciało... chłopcom. Dzieci przyjechały na wystawę sztuki feministycznej.
Wystawa sztuki feministycznej wywołała niemałe oburzenie po tym, jak w sieci pojawiły się zdjęcia pokazujące pewną "artystkę", która obok swojej instalacji rozebrała się na oczach małych dzieci.
Na fotografiach wystawy krążącej w mediach społecznościowych widzimy, że estońska "artystka" Mare Tralla rozchyla swoje ubranie przed czterema chłopcami.
To jest wykorzystywanie dzieci. To szaleństwo. To szaleństwo lewicowej socjotechniki w akcji
- piszą oburzeni internauci. Sami chłopcy mają bardzo zmieszane miny...
Zobaczcie sami:
Why would they inflict a feminist art exhibit on children? Love the expression of the boys’ faces. ? pic.twitter.com/PtMFV4pPHo
— Rita Panahi (@RitaPanahi) July 25, 2019
Wystawa tej feministki-lesbijki mającej obsesję na punkcie własnego otyłego i nagiego ciała, polega na tym, że zawiesza na obrazach innego estońskiego artysty Marko Maetamma slogany zawierające hasła takie jak:
„Ale on jest miłym facetem! Nie może być używany jako pretekst do seksizmu!
„Ale on zawsze się uśmiecha! Nie można go używać jako wymówki dla seksizmu!
Ten popis Tralli jest niczym innym jak ustawowym wykorzystywaniem seksualnym
- grzmią twitterowicze.
Na wystawie nie brakuje też leżących manekinów z wyeksponowanymi narządami płciowymi...
Kariera Mare Tralli rozpoczęła się w Estonii na początku lat 90., gdzie stała się jedną z "czołowych interdyscyplinarnych artystek młodszego pokolenia".
Czerpiąc z jej osobistej historii i codziennych doświadczeń, jej praktyka była bezpośrednią krytyczną reakcją na to, jak okres przejściowy w społeczeństwach Europy Wschodniej dotknął kobiet
- czytamy na jej stronie internetowej.
Dowiadujemy się też, że była jedną z niewielu prowadzących rewolucję feministyczną w dziedzinie sztuki współczesnej w Estonii a jako aktywistka jest związana z koalicją Act Up, Londyn, No Pride in War i LGSMigrants. Jej ostatnie zaangażowane społecznie projekty performatywne zajmują się zaś "doświadczeniami queer, problemami płci, napiętnowaniem HIV, badaniem zrównoważonego rozwoju i ekonomią".
Na stronie internetowej poświęconej "twórczości" Tralli nie brakuje jej nagich zdjęć. Pozuje z głową włożoną w bęben pralki, w dziecięcym łóżku z maskotkami, czy w klatce dla zwierząt.