Zamach antydemokratyczny. Ryszard Kalisz i postkomunistyczna hydra » CZYTAJ TERAZ »

„Polski Szarbel” z Kalwarii Pacławskiej. Niesamowite świadectwo Dominiki Figurskiej

Wenanty Katarzyniec pomógł mi, nie mam wątpliwości - mówi aktorka, Dominika Figurska. Jej modlitwa o wstawiennictwo franciszkanina, przyjaciela św. Maksymiliana Kolbego, zdziałała cuda. Podobnych świadectw jest znacznie więcej!

fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska/ mat.pras.

Sługa Boży Wenanty nazywany jest „polskim Szarbelem”. Jego skuteczność we wstawiennictwie jest niezwykła. Pomaga w sprawach przyziemnych - kłopotach zdrowotnych czy finansowych. Jego historię opisał Tomasz P. Terlikowski w biografii „Wenanty Katarzyniec. Polski Szarbel”. Tam też zamieszczono przejmujące świadectwo popularnej aktorki, Dominiki Figurskiej. 

Gdy aktorka przyjechała z mężem do Kalwarii Pacławskiej, by pomodlić się przed wizerunkiem Matki Bożej, natknęła się na Tomasza Terlikowskiego. Ten wyjaśnił jej, jak wielką skuteczność ma wstawiennictwo Wenantego. Figurska pomodliła się więc przed grobem zakonnika. Prosiła przede wszystkim o większy, rodzinny samochód, na który z mężem oszczędzali od dłuższego czasu. W kilka tygodni później, dzięki życzliwości innych ludzi oraz cudownym zdarzeniom, nowy van stał przed domem Figurskich. 

W książce „Wenanty Katarzyniec. Polski Szarbel” zamieszczono liczne świadectwa cudów, jakich doświadczyli ludzie za przyczyną Wenantego. Przed II wojną światową kult Katarzyńca stawał się bowiem coraz bardziej powszechny. Najwięcej pomógł franciszkanom, a szczególnie - św. Maksymilianowi Kolbemu. Zorganizował wydanie pierwszego numeru „Rycerza Niepokalanej”, zaś gdy Wenanty przedwcześnie zmarł, Maksymilian często przyjeżdżał modlić się przed jego grób w Kalwarii Pacławskiej. Zachęcał także do tego innych zakonników. Ci, za sprawą Wenantego, często doświadczali uzdrowień. Ojciec Kolbe zaś, ilekroć jego dzieła zmagały się z kłopotami finansowymi, otrzymywał od współbrata potrzebne wsparcie. 

Obecnie trwa proces beatyfikacyjny Wenantego. Postulował o niego już Maksymilian Kolbe w 1930 roku. 24 marca 2018 r. w Narodowym Dniu Życia, w 350. roku przybycia Franciszkanów do Kalwarii Pacławskiej dokonano ponownego rozpoznania i przeniesienia do kościoła doczesnych szczątków Czcigodnego Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca OFMConv. 6 kwietnia 2016 r. papież Franciszek wyraził zgodę na publikację dekretu o heroiczności cnót Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca. Od tamtej pory przysługuje mu tytuł: Czcigodny Sługa Boży.

12 marca 2018 roku miała miejsce premiera pierwszej biografii Wenantego - „Wenanty Katarzyniec. Polski Szarbel”, autorstwa Tomasz Terlikowskiego. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Esprit.
\"\"

 



Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Polska Codziennie

#Wenanty Katarzyniec #Maksymilian Kolbe #Dominika Figurska #Polski Szarbel #Tomasz Terlikowski

Anna Krajkowska