Doceniamy działania, które angażują społeczności lokalne, przyczyniają się do budowania społeczeństwa obywatelskiego, wspierają aktywność lokalnych twórców i artystów, służą kultywowaniu tradycji „małych ojczyzn” - czytamy.
W tym roku dla laureatów i wyróżnionych przygotowano dwie nagrody:
1) Warsztat połączony z zajęciami w terenie z tematyki interpretacji dziedzictwa, marketingu dziedzictwa lub podobny wraz z uroczystym wręczeniem dyplomów w Warszawie;
2) Uczestnictwo w specjalnie przez nas przygotowanych webinarach.
Termin zgłoszeń: od 15 marca do 25 kwietnia 2021 r.
Do konkursu mogą być zgłaszane działania zrealizowane w czasie ostatnich trzech lat tj. w okresie od dnia 1 stycznia 2018 do 15 marca 2021 roku. Jakie projekty i działania można zgłaszać? Te dotyczące dziedzictwa lokalnego oraz umacniania tożsamości lokalnej, w szczególności związane z:
- niematerialnym dziedzictwem kultury,
- niematerialnym dziedzictwem mniejszości narodowych etnicznych i religijnych,
- materialnym dziedzictwem kultury,
- dziedzictwem przyrodniczym,
- edukacją w zakresie odpowiedzialności obywatelskiej za wspólne dziedzictwo.
Zgłaszane projekty o walorach edukacyjnych i włączających mogą mieć różnorodną formę.
Wnioski oceniane będą w dwóch kategoriach:
a) osób fizycznych i grup nieformalnych
b) osób prawnych i podmiotów nieposiadających osobowości prawnej.
"Pamiętajcie! Zależy nam na osobistej opowieści o działaniu, nie na formalnym języku. Przed wypełnieniem formularza koniecznie przeczytajcie REGULAMIN, a w szczególności zawarte w nim kryteria oceny. W razie pytań prosimy o kontakt z koordynatorami Konkursu: Weronika Warzocha: [email protected], tel. 22 210 01 45, Maksymilian Olenderek, [email protected], tel. 22 210 01 58."