Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Nowa ramówka Telewizji Republika! "Rzetelność dziennikarska jest naszą siłą"

- Stawiamy na ważne, sprawdzone formaty i na to, by przekazywać sprawdzone informacje. Rzetelność dziennikarska jest naszą siłą. Jeśli chodzi o cytowalność  i opiniotwórczość jesteśmy nad TVP1. Z Sylwią Serwańską, zastępcą redaktora naczelnego Telewizji Republika, rozmawia Sylwia Krasnodębska.

mat. pras.

Od 1 września rusza nowa ramówka Telewizji Republika. A w niej m.in. zwiększenie ilości audycji Macieja Kożuszka „Codzienna ***** burza” (od poniedziałku do czwartku o godz. 19.35). Za co Pani lubi ten program?

Ma on format polityczno-satyryczny, w którym widzowie mogą z dystansem spojrzeć na wydarzenia polityczne. To czyni go wyjątkowym i bardzo autorskim. Nie oszczędzamy w nim nikogo. 

Ale widzowie potrzebują też newsów i twardej publicystyki.

Zdecydowanie tak i dlatego mamy w nowej ramówce rozszerzenie pasma informacyjnego. Już od 15.20 mniej więcej co pół godziny będzie można oglądać flashe prezentujące najświeższe i najważniejsze informacje z kraju i ze świata. Będą to krótkie zdynamizowane serwisy poprzedzielane pasmami publicystycznymi. Wydłużyliśmy też program „Dziennikarski poker”, gdzie jednym z prowadzących jest m.in. Tomasz Sakiewicz. Zamiast kwadransa będzie blisko pół godziny.

Polityki będzie dużo również za sprawą piątkowych premier programu „Republika młodych”, gdzie oddają Państwo głos młodym politykom. Skąd ten pomysł, by to im właśnie oddawać antenę?

Telewizja Republika jako jedyna stacja w Polsce wprowadziła taki program, by dać młodym adeptom polityki szansę na rozmowę o najważniejszych wydarzeniach. Podejrzewamy, że to przecież te osoby za kilka lat będą odpowiadać za politykę krajową, więc to bardzo ważne, by z jednej strony sprawdziły się w telewizji, ale z drugiej żeby widzowie poznali tych, na których niebawem być może będą głosować. Ważne jest też by dowiedzieć się jak młodzież widzi przyszłość polskiej polityki i tym samym przyszłość naszego kraju. 

Od niedawna Telewizja Republika jest na Multipleksie. W jakich częściach kraju?

W Warszawie i Wrocławiu.

Ramówki konkurencyjnych dużych stacji promowane były skandalami wokół transferów wielkich gwiazd. Co dla Pani, z punktu widzenia szefowej stacji, jest ważne przy wprowadzaniu ramówki?

Nigdy nie kierowaliśmy się chęcią robienia szumu. Stawiamy na ważne, sprawdzone formaty i na to, by przekazywać sprawdzone informacje. Rzetelność dziennikarska jest naszą siłą. Mamy swoją  politykę redakcji, ale staramy się otwierać na wszystkie środowiska. W programie „Wolne głosy zagranica” zapraszamy najlepszych specjalistów od spraw światowych, co obecnie w związku z wydarzeniami w Afganistanie, czy na granicy polsko-białoruskiej jest bardzo ważne. Ale pole do wyrobienia opinii na temat tych zdarzeń zostawiamy widzom. To nas wyróżnia.

Wspomniała Pani o polityce redakcji. Jak ją opisać jednym zdaniem?

Prawda i mówienie o sprawach ważnych dla naszego społeczeństwa, o 
których konkurencja często milczy. 

I ta konkurencja często wytyka Republice niskie udziały w rynku…

A milczą na temat tego, że odnotowaliśmy wzrost jeśli chodzi o cytowalność  i opiniotwórczość. A jesteśmy nad TVP1. To dane Instytutu Monitorowania Mediów przytaczane m.in. przez wirtualnemedia.pl. Co do Pani pytania – wszyscy wiemy jak podważana jest wiarygodność badań Nielsena.


 

 Źródło: niezalezna.pl, mat. pras.

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Sylwia Krasnodębska
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo