Pandemia wpłynęła na funkcjonowanie nie tylko firm czy administracji publicznej, ale również na instytucje kultury, które przeniosły się do sieci. Dziś już nikogo nie dziwi koncert czy wernisaż online. Takie rozwiązanie wykorzystało również Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.
Od 14 maja na stronie internetowej funduszy europejskich zamieścimy wirtualny spacer 3D po wystawie ”POIiŚ o przeszłości”, na której będzie można obejrzeć fotografie i artefakty prezentujące odkrycia znalezione m.in. podczas budowy II linii metra w Warszawie – mówi wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.
Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami beneficjentów Programu Infrastruktura i Środowisko, wspartych przez Fundusze Europejskie: ·
Muzeum Niepodległości w Warszawie zaprasza do zwiedzania wystaw stałych i czasowych, w tym wystawy fotografii i artefaktów „POIiŚ o przeszłości” - Odkrycia archeologiczne i paleontologiczne w trakcie realizacji projektów dofinansowanych z Funduszy Europejskich w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.
- Muzeum Pałacu w Wilanowie zaprasza do zwiedzania od godziny 19:00.
- Muzeum Warszawy przygotowało swoją ofertę w formule online oraz stacjonarnie.
- Łazienki Królewskie zapraszają na spacer architektoniczny.
- Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie – obchody Nocy Muzeów trwają aż 9 dni, od 6 maja do 15 maja można dołączyć do wirtualnej przestrzeni kosmicznej ASP
- Państwowe Muzeum Etnograficzne zaplanowało spacer z filmem etnograficznym.
- Muzeum Sztuki w Łodzi zaplanowało wydarzenia online.
- Muzeum Narodowe w Warszawie proponuje zwiedzanie Parku Rzeźby w Królikarni.
- Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej z okazji Nocy Muzeów będzie otwarte do godz. 20, natomiast pomiędzy godz. 17-20 wstęp będzie bezpłatny.
- Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku zaprasza na Weekend Muzeów, zaplanowano wydarzenia stacjonarne i online.
- EC1 w Łodzi zaprasza do obcowania z nauką za symboliczną złotówkę.
- Muzeum Regionalne w Stalowej Woli zaplanowało cały wachlarz atrakcji, zarówno w przestrzeni wirtualnej, jak i stacjonarnie.
- Muzeum Ziemi Lubuskiej zachęca do spotkania z kulturą chińską, Noc Muzeów w tym muzeum będzie można obchodzić dwukrotnie – 15 maja i 25 września.
- Muzeum Narodowe we Wrocławiu na Noc Muzeów zaplanowało wydarzenia online.
- Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu zaprasza na zwiedzanie do godz. 23.59 oraz na muzyczną krzyżówkę online.
- Muzeum Narodowe w Kielcach proponuje wyjątkowe spotkania tematyczne online, w formie podcastów.
- Muzeum Tatrzańskie im. dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem zaplanowało indywidualne zwiedzanie wystaw do sobotniej północy oraz transmisje online.
- Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy organizuje wieczór w Muzeum, od godz. 18 zaprasza na wieczorny spacer szlakiem obiektów i architektury muzealnej.
Źródło: niezalezna.pl, PAP
#NOC MUZEÓW #obrazy #sztuka
Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mż