Kolejna porcja smakowitych historii dotyczących klasyków polskiej literatury.
Poprzednie części pt. „Sekretne życie autorów lektur szkolnych” i „Nieznane losy autorów lektur szkolnych” stały się wydawniczymi hitami.
„Gdy cię nie widzę, nie wzdycham, nie płaczę”. Gustaw i Maryla. Prawda i legenda o największej romantycznej miłości Mickiewicza.
Ku pokrzepieniu serc i sakiewki. Mały rycerz i jego dziurawe kieszenie. Henryk Sienkiewicz w wersji finansowej.
Urszulka w ogóle nie istniała, a Jan Kochanowski nie tylko wielkim poetą był, ale i zamożnym przemysłowcem? To wszystko lipa?
Mikołaj Rej. Pieniacz, zbereźnik, żarłok i patriota. Żywot człowieka nie do końca poczciwego.
Gabriela Zapolska i jej wybuchowy charakter. Wszystkie sezonowe miłości autorki „Moralności pani Dulskiej”
Józef Ignacy Kraszewski. Pracoholik – rekordzista. Największy szpieg wśród pisarzy i wielbiciel dużo młodszych czytelniczek.
Janusz Przymanowski. Czterej pancerni i bujda na resorach. Komunistyczna bezpieka na tropach najpopularniejszego pisarza PRL-u.
Arkady Fiedler. Amazonia, Tahiti i Madagaskar. Podróżnik, odkrywca (zawłaszcza kobiecych wdzięków), wieczny emigrant. Dywizjon 303 i seksturystyka ekstremalna.
Sławomir Koper – historyk, scenarzysta, specjalista od spraw niezręcznych i dlatego często pomijanych w innych publikacjach.
Autor ponad 70 książek, które sprzedały się w łącznym nakładzie około miliona egzemplarzy, co stawia go w rzędzie najbardziej popularnych polskich pisarzy. Współpracownik wielu tytułów prasowych i portali internetowych, konsultant historyczny. Wielbiciel dobrej muzyki, Krakowa, Lwowa i Wilna, wysoko ceniący wyroby J.A. Baczewski.
Źródło: niezalezna.pl, mat. pras.
Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.