Largo di Torre Argentina to plac w Wiecznym Mieście, na którym znajdują się pozostałości czterech rzymskich świątyń oraz Kurii Pompejusza, gdzie obradował senat. Nazwa placu wzięła się od papieskiego mistrza ceremonii Johannesa Burckardta, pochodzącego ze Argentoratum (dziś Strasburg) we Francji, i z tego powodu zwany „Argentinusem”. Zbudował on w 1503 roku na placu pałac z wysoką wieżą (Torre Argentina). Średniowieczna zabudowa miasta została zburzona na polecenie Mussoliniego, by odsłonić budowle starożytnego Rzymu, szczególnie wspomnianą Kurię, na schodach której zamordowano Juliusza Cezara. Wiemy to na pewno, ponieważ po bokach Kurii Pompejusza znaleziono latryny, które są wspominane w wielu źródłach mówiących o śmierci Cezara – powiedział Claudio Parisi Presicce, archeolog i najwyższy urzędnik Rzymu ds. dziedzictwa kulturowego.
Cezar został pchnięty nożem 15 marca („idy marcowe”) w 44 r. p.n.e. na posiedzeniu Senatu, 74 dnia kalendarza rzymskiego. W spisek zaangażowało się ok. 60 ludzi, na czele z Gajuszem Kasjuszem Longinusem i Markiem Juniuszem Brutusem. Gdy wszedł do Senatu, otoczyli Cezara udając że mają petycje i prośby o ułaskawienie. Nagle wyciągnęli ukryte sztylety i jednocześnie zaatakowali. Według przekazów historycznych Cezar początkowo się bronił, ale kiedy zobaczył, że wśród spiskowców jest również Brutus, którego uważał za przyjaciela, wypowiedział podobno słynne zdanie „Et tu, Brute?” („I ty, Brutusie?”).
Od kilku tygodni turyści mogą wreszcie zwiedzać rzymskie ruiny na Torre Argentina, które znajdują się poniżej poziomu ulicy i wcześniej oglądane były jedynie zza barier odgradzających zabytki od ruchliwego skrzyżowania dróg.
Wśród wystawionych artefaktów znajdują się niezwykłe znaleziska z wykopalisk przeprowadzonych w jeszcze poprzednim stuleciu. Godne uwagi jest kolosalna kamienna głowa jednego z bóstw, rzeźba przedstawiająca uskrzydlą boginię zwycięstwa.
Przez lata Torre Argentina było miejscem zamieszkania setek kotów, które nadal pozostały w tym miejscu pozwalając się fotografować licznym zwiedzającym.