Jak komisje śledcze zdemaskowały głupotę polityków od ośmiu gwiazdek Czytaj więcej w GP!

Przesyłka dotrze mimo wirusa

Jeśli zostaniemy w domu i będziemy zamawiać zakupy online, nie będzie kłopotu z ich dostawą. Firmy kurierskie są gotowe na epidemię - pisze jeden z dzienników.

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/falco/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

Jak podaje "Rzeczpospolita", rekomendowane przez rząd pozostanie w domach, a nawet ewentualne przyszłe poddanie całych miast kwarantannie, nie zaburzy funkcjonowania rynku logistycznego w naszym kraju – uspokajają eksperci. Firmy z branży kurierskiej, z którymi rozmawiała "Rzeczpospolita", nie mają wątpliwości, że dostawa przesyłek będzie realizowana, choć w trybie "kryzysowym".

Gazeta wskazuje, że firmy kurierskie zapewniają o świadczeniu usługi podczas epidemii. Magdalena Bugajło, dyrektor w DHL Parcel Polska, tłumaczy "Rz", że firma ma sieć obiektów operacyjnych, które pokrywają terytorialnie cały kraj, a każdy z nich jest dostosowany do przejęcia w razie potrzeby obsługi dodatkowych przesyłek.

"Jesteśmy przygotowani na różne scenariusze. Jeśli zajdzie potrzeba wyłączenia z procesu operacyjnego wybranej jednostki, mamy procedury, które pozwolą nam sprawnie to przeprowadzić, bez uszczerbku dla świadczonych przez nas usług"

– wyjaśnia.

Z kolei wskazany przez "Rz" InPost powołał w lutym sztab kryzysowy, który monitoruje informacje o rozwoju epidemii i przygotowuje różne plany działań.

"W pierwszym kroku w całej firmie wdrożyliśmy specjalne procedury ochronne, w których kładziemy nacisk na działania profilaktyczne. Wprowadzony został także monitoring zdrowotny wszystkich pracowników"

– mówi cytowany przez "Rz" Wojciech Kądziołka, rzecznik InPostu. Jego zdaniem w czasie spodziewanego wzrostu zachorowań najważniejsze będzie zachowanie stabilności dostaw i utrzymanie tzw. łańcuchów logistycznych. "Mamy scenariusze działań przy wzroście zachorowań, jednak o podjętych decyzjach będziemy informować w miarę konieczności" – zastrzega.

Gazeta podaje, że Poczta Polska (PP) również opracowała plan awaryjny – chodzi o przejście w tryb, który zapewni "ciągłość działania w przypadku zagrożeń epidemiologicznych". Jak informują w państwowej spółce, w gotowości do uruchomienia pozostają struktury zarządzania kryzysowego.

"Posiadamy plany działania w sytuacji szczególnego zagrożenia – plan ogólny dla całego kraju i plany rejonowe dla obszaru poszczególnych województw. Dotyczą one działania w ograniczonym zakresie oraz przy ograniczonych zasobach"

– podkreśla, cytowana przez "Rzeczpospolitą", Justyna Siwek, rzeczniczka PP.

 



Źródło: niezalezna.pl, PAP

#przesyłka #firma kurierska #zakupy #koronawirus

redakcja