Informację przekazał dyrektor szpitala Jerzy Friediger. To pierwszy przypadek zarażenia stwierdzony w Krakowie i 12 potwierdzony w Polsce.
Do niedzieli wieczorem, z powodu zarażenia koronawirusem w całym kraju hospitalizowanych było 11 osób. Starszy mężczyzna przebywający w szpitalu we Wrocławiu jest w ciężkim stanie.
Szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski informował dzisiaj, że będą coraz większe liczby zakażonych koronawirusem.
"Zachowajmy spokój. Najważniejsze jest stosowanie się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego, sanepidu, Ministerstwa Zdrowia"
- dodał.
Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, pojawiła się w grudniu w mieście Wuhan w środkowych Chinach. Zakażenia odnotowano od tego czasu m.in. w Korei Południowej, Iranie, Iraku, Izraelu, Japonii, Tajlandii, Wietnamie, Singapurze, Tajwanie, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Australii.