Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Koronawirus

Białoruś modli się o obronę przed koronawirusem

Do modlitwy o obronę społeczeństwa przed koronawirusem i w intencji zakażonych wezwał dzisiaj zwierzchnik białoruskich katolików abp Tadeusz Kondrusiewicz – poinformował portal Catholic.by.

Autor:

- Zwracam się do duchownych i wiernych z wezwaniem, by na każdej mszy św. podczas modlitwy wiernych modlić się w intencji obrony naszego społeczeństwa przed tą niebezpieczną chorobą, a także w intencji tych, którzy zachorowali, lekarzy i pracowników służby zdrowia

 – zaapelował Kondrusiewicz, metropolita mińsko-mohylewski i zwierzchnik białoruskich katolików.

Po mszach świętych w niedzielę ma być odśpiewywana suplikacja: Święty Boże, Święty Mocny.

Metropolita zaapelował jednocześnie do wiernych o zachowanie spokoju, wykonywanie instrukcji duszpasterzy i zaleceń lekarzy, a w szczególności o przestrzeganie zaleceń sanitarnych.

Na Białorusi oficjalnie potwierdzono jak dotąd zakażenie Covid-19 u dziewięciu osób. Na razie władze nie wprowadziły zakazu imprez masowych, ani ograniczeń w działaniu instytucji czy szkół.

Autor:

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej

AKTUALNE PETYCJE

NAJNOWSZE Koronawirus