W najnowszym numerze Tygodnika „Gazeta Polska” dostępnym w sprzedaży od środy 6 lipca 2022 r. szczególnie polecamy tekst Grzegorza Wierzchołowskiego „Sieć putinowskich trolli oplata Polskę. W tle Swiridow i Konfederacja”. Poza tym Piotr Lisiewicz ujawnia kulisy wojny w opozycji, a Piotr Nisztor opisuje ciekawy przypadek hipokryzji Sylwi Spurek. Będzie też o tym, jak Agrounia straszy polską wieś. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. Subskrybuj tygodnik - teraz 7-dniowy, bezpłatny okres próbny.
Ukraińskie laboratoria biologiczne, żydowsko-ukraiński spisek przeciw Rosji i Polsce, źli Jankesi, kijowscy neonaziści i banderowcy, „Ukropolin”, „dość wciągania Polski w wojnę”, Ukraina chce nam odebrać Nowy Sącz i Kraków, „NATO i USA to największe zło naszych czasów”... Prorosyjskie profile internetowe – prowadzone przez „patriotów”, „realistów” i „kresowian” – mają coraz bardziej imponujące zasięgi, a zgodne z narracją Kremla treści trafiają do setek tysięcy Polaków.
- ujawnia Grzegorz Wierzchołowski.
- więcej na ten temat w analizie Piotra Lisiewicza
W lutym tego roku lider AgroUnii Michał Kołodziejczak obawiał się, że Polska już utraciła suwerenność żywnościową i martwił się tym, co będzie, gdy żywność ze świata nie przyjedzie do naszego kraju. Pięć miesięcy później straszy ukraińskim zbożem, rozsypuje ziarno przed biurami poselskimi i próbuje znów wzniecić pożar na polskiej wsi.
- czytamy w tekście Jacka Liziniewicza.
Ze względu na zagrożenie chomika europejskiego próbowała zablokować budowę jednego z odcinków trasy S7, krytykowała przekop Mierzei Wiślanej, a za największy problem cywilizacyjny uważa smog. Sama wprowadziła się na luksusowe osiedle, którego budowę przez lata próbowali zatrzymać ekolodzy. Ich zdaniem, inwestycja blokuje klin napowietrzający Warszawę.
- ujawnia Piotr Nisztor.
Przebieg wojny na Ukrainie, uwypuklający słabości rosyjskiej sztuki wojennej i techniki wojskowej, oraz zdecydowana postawa naszego głównego sojusznika – Stanów Zjednoczonych, dodały nam pewności siebie i zmniejszyły obawy związane z rosyjskim sąsiedztwem. W kwestii zwiększenia bezpieczeństwa na Bałtyku bardzo dobrą wiadomością jest przyszłe członkostwo w NATO Szwecji i Finlandii. Gdy oba te kraje dołączą do NATO, Morze Bałtyckie stanie się „wodami wewnętrznymi Sojuszu”. Wówczas tylko 5 proc. powierzchni Bałtyku pozostanie pod kontrolą Rosji.
- mówi kmdr dr hab. Dariusz Bugajski, profesor Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Rozmawia Konrad Wysocki
To pierwsze takie doświadczenie w Europie od czasów II wojny światowej, a potem antysowieckiej partyzantki w krajach podbitych przez Stalina. W nowych warunkach, także technologicznych, Ukraińcy na okupowanych ziemiach rzucili wyzwanie Rosjanom. Na tym partyzanckim froncie radzą sobie doskonale.
- czytamy w tekście Antoniego Rybczyńskiego.
Zespół polskich naukowców zbudował zaawansowane podwozie do łazika kosmicznego, którego głównym zadaniem będzie pomoc w przetransportowaniu próbek z Marsa na Ziemię. Ten wielki i prestiżowy projekt jest wspólnym przedsięwzięciem NASA i Europejskiej Agencji Kosmicznej.
- informuje Jan Przemyłski
Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819