W najnowszym numerze Tygodnika „Gazeta Polska” dostępnym w sprzedaży od 23 lutego 2022 r. szczególnie polecamy tekst Piotra Grochmalskiego „Czy Putin podpali Europę i świat? Nic już nie będzie takie samo”. Będą też wywiady z Antonim Macierewiczem i Piotrem Naimskim. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. Subskrybuj tygodnik - teraz 7-dniowy, bezpłatny okres próbny.
Na kontynencie opada nowa żelazna kurtyna. Wraca podział na Barbarię i Cywilizację Zachodu, demokrację i brutalny autorytaryzm. USA zapowiadają gotowość wysłania do Polski kolejnych tysięcy żołnierzy. Tworzy się nowa architektura bezpieczeństwa, w której Rzeczpospolita staje się kluczowym państwem, z perspektywy NATO, powstrzymującym parcie Imperium Zła na Zachód, ale też pomostem dla republik nadbałtyckich i dla Kijowa. Ukraina, atakowana przez Rosję od 2014 roku, toczy śmiertelny bój z Kremlem o swoje istnienie. Bez względu na to, czy Barbaria ostatecznie dokona wkrótce zbrojnej napaści, Putin nadal będzie prowadził hybrydową wojnę z Ukrainą i zagrażał całej wschodniej flance NATO. Kwestią czasu jest wstąpienie Finlandii i Szwecji do Sojuszu.
- czytamy w analizie Piotra Grochmalskiego.
Działania Niemiec zmierzające do pozbawienia Polski i innych krajów Unii Europejskiej suwerenności mają wzmocnić niemiecko-rosyjski sojusz, a tym samym pozycję Rosji. Mam na myśli projekty „zielonego ładu”, jednolitego prawa europejskiego, podporządkowania konstytucji państw UE poprzez narzędzie polityczne, jakim jest TSUE – wszystko to otwierać ma drogę do sojuszu rosyjsko-niemieckiego. I do spełnienia planów Władimira Putina.
- mówi „Gazecie Polskiej” Antoni Macierewicz. Rozmawia Piotr Lisiewicz.
Straszył ukraińską opozycję rzezią, zapraszał Rosję do NATO, otaczał się prorosyjskimi i postkomunistycznymi doradcami, wreszcie był jednym z głównych architektów bliskiej współpracy Warszawy z Moskwą. Dziś Radosław Sikorski zarzuca polskiemu rządowi „bierność” w sprawie Ukrainy i występuje jako... ekspert od walki z Putinem.
- ujawnia Grzegorz Wierzchołowski.
Nasza strategia ma na celu uniezależnienie się od rosyjskich manipulacji politycznych dotyczących dostaw gazu. Od przyszłego roku, po zakończeniu długoterminowego kontraktu z Gazpromem, będziemy mogli zaspokoić polskie potrzeby bez zakupów u Rosjan. PGNiG będzie realizował kontrakty z innych kierunków, od innych dostawców. W perspektywie kilku lat uruchomimy też pływający gazoport w Gdańsku, tzw. jednostkę FSRU. W połączeniu z tą inwestycją będziemy mogli oferować gaz także sąsiadom.
- mówi minister Piotr Naimski, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej. Rozmawia Maciej Pawlak
Większość Kanadyjczyków nie popiera postulatów i metod „Konwoju wolności”, szczególnie blokowania ważnego, międzynarodowego mostu. Jednocześnie nietrudno zauważyć, że premier Trudeau, próbując przywrócić porządek w Ottawie, wyciągnął przeciwko protestującym najcięższą artylerię.
- więcej w tekście Macieja Kożuszka.
„Verba volant, scripta manent” („Słowa ulatują, zapisy zostają”) – mawiali starożytni, podkreślając wagę słowa zapisanego i dodawali znamienne „pacta sunt servanda”. Sowieci sprowadzili na ziemię idealistów sądzących, iż te cywilizacyjne zasady obowiązują wszystkich w Europie, i udowodnili, że „słowo honoru” dla radzieckiego oficera znaczy tyle co nic. „Twoje jest? Możesz je odebrać”.
- czytamy w tekście Tomasza Łysiaka.
Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819