Schizofrenia Platformy Obywatelskiej. Rewolucyjna zmiana stanowiska ws. nielegalnych imigrantów

Jan Przemyłski

Dziennikarz „Gazety Polskiej”, „Gazety Polskiej Codziennie” i portali Niezależna.pl, gdzie prowadzi program „Rozmowa niezależna”.

Kontakt z autorem

  

Szef PO Grzegorz Schetyna poinformował we wtorek, że jego partia sprzeciwia się przyjmowaniu nielegalnych imigrantów. Z kolei były minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak stwierdził wprost, że „wmawia się ludziom, iż PO była za przyjmowaniem uchodźców”. No, to przypomnijmy, jak w 2015 r. rząd Ewy Kopacz zaakceptował unijną decyzję, zgodnie z którą do Polski miało trafić ok. 7 tys. osób m.in. z Syrii i Erytrei.

„Polska przyjmie tylko uchodźców, a nie emigrantów ekonomicznych, i już dziś mogę powiedzieć, że nie będzie ich zbyt wielu. Rząd polski nie musi, ale powinien wesprzeć działania innych. Nie możemy udawać, że nas to nie dotyczy” – mówiła we wrześniu 2015 r. premier Ewa Kopacz.

Jeszcze odważniejszy w swoich deklaracjach był ówczesny rzecznik rządu Cezary Tomczyk, który na antenie radia RMF FM również we wrześniu 2015 r. stwierdził, że Polska może przyjąć dowolną liczbę imigrantów.

„Jako kraj jesteśmy przygotowani na każdą liczbę uchodźców. […] Weźmiemy na klatę wszystkie decyzje, które podejmiemy ws. uchodźców” – przekonywał Tomczyk.

Oprócz takich wypowiedzi były też różne happeningi. Jeden z najbarwniejszych polityków opozycji Michał Szczerba 12 września 2015 r. na warszawskiej manifestacji ws. przyjęcia uchodźców chętnie fotografował się z tabliczką, na której napisane było „uchodźcy mile widziani”.

Te zachowania nijak się jednak mają do wtorkowej wypowiedzi Grzegorza Schetyny, który stwierdził, że „Platforma nie jest za przyjęciem uchodźców”. Dodał również, że jest to oficjalne stanowisko jego partii. Tomasz Siemoniak natomiast w radiu TOK FM stwierdził, że „wmawia się ludziom, iż Platforma była za przyjmowaniem uchodźców i się na to zgodziła”.

– Proszę pokazać jednego uchodźcę, który za sprawą Platformy w Polsce się pojawił – dodał.

O prawdziwe stanowisko PO ws. uchodźców spytaliśmy Michała Szczerbę.

– Proszę spytać o to Grzegorza Schetynę – odpowiedział, po czym szybko się rozłączył.

O komentarz do całej sytuacji postanowiliśmy poprosić również Marka Jakubiaka z Kukiz’15.

– Pan Schetyna chyba zakręcił się w swoim populizmie. Doskonale wiadomo, że PO była i jest za przyjmowaniem uchodźców, natomiast po ostatnich sondażach widać, że społeczeństwo polskie ma zupełnie inne zdanie na ten temat. Dlatego przewodniczący PO diametralnie zmienił swoje zdanie, bo wymagała tego sytuacja – wyjaśnił „Codziennej” Marek Jakubiak.


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kokaina w skrzyniach z bananami

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Blisko 76 kg kokainy o wartości około 5 mln lewów (2,5 mln euro) odkryła bułgarska policja w dużej partii bananów z Ekwadoru. Kontenery z podejrzanym ładunkiem przybyły do portu w Burgas pod koniec lipca i miały trafić do magazynu owoców i warzyw.

Statek handlowy przybył do portu Burgas z Ekwadoru, po drodze zatrzymywał się we Włoszech. Na jego pokładzie było 19 kontenerów z bananami, ułożonych w 20 tys. kartonowych pudeł.

Narkotyki znaleziono w czterech z nich przed transportem do magazynów. Wcześniej 3 tys. pudeł przetransportowano do Rumunii. Nie wiadomo, czy w nich były tylko banany.

Przedstawiciel policji w Burgas poinformował, że obecnie trwa kontrola wszystkich czterech krajowych magazynów należących do importera.

Według prokuratury szacunkowa wartość przejętej kokainy wynosi 5 mln lewów, ale po podzieleniu na mniejsze dawki w celu sprzedaży na ulicy wartość byłaby o wiele wyższa. W sprawie prowadzone jest dochodzenie, ale dotąd nie ma zatrzymanych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl