Co to jest gorszy sort? Tak słodkie, że aż gorzkie - w ten sposób Platforma Obywatelska zachęca do udziału w marszu 6 maja, manipulując przy okazji słowami Jarosława Kaczyńskiego. Internauci zwracają uwagę na wykorzystanie dzieci w polityce. I podsumowują: - Haniebne.

Scenka rozgrywa się w przedpokoju. Matka i córka ubierają się, szykując do wyjścia.

- Mamo, a co to jest „gorszy sort”? - pyta dziewczynka.
- Wiesz co, to jesteśmy my - pada odpowiedź.
- Ale co to znaczy?
- Wiesz co, taki jeden pan powiedział, że jesteśmy gorsi niż on. Trzeba mu powiedzieć, że to jest nieprawda. Chodź, razem mu powiemy - stwierdza matka, kierując się do drzwi.


Na manipulację Platformy i wykorzystanie wizerunku dzieci do rozgrywki politycznej zwrócili uwagę użytkownicy Twittera.

Przypomnieli też oryginalną wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego z grudnia 2015 roku, gdy mówił on o brutalnych atakach na rząd, który powstał kilka miesięcy wcześniej:

To powrót do metod 2005-2007, a także z czasów rządu Jana Olszewskiego - też naszych, to był też rząd PC. To się powtarza. To jest też ten nawyk donoszenia na Polskę za granicą. W Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej. I to jest właśnie nawiązywanie do tego. To jest w genach niektórych ludzi, tego najgorszego sortu Polaków. Ten najgorszy sort Polaków jest niesłychanie aktywny, bo czuje się zagrożony. Wojna, komunizm, transformacja temu typowi ludzi dawała szanse.