W programie „Milionerzy” w TVN już nie raz pojawiały się pytania polityczne. Zazwyczaj jednak dotyczyły rządzącej partii, pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, słów Jarosława Kaczyńskiego lub programów jakie ogląda. Tym razem zostaliśmy zaskoczeni. Pojawiło się pytanie o słynną wycieczkę Ryszarda Petru i Joanny Schmidt z Nowoczesnej do Portugalii.

TVN nie od dziś znany jest ze swoich antypisowskich i antysmoleńskich wrzutek. W rocznicę katastrofy smoleńskiej telewizja TVN postanowiła wyemitować zapowiedź programu „Milionerzy” z udziałem Kingi Rusin oraz Piotra Kraśki. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie pytanie, które znalazło się w zapowiedzi – dotyczyło ono… „wywrotka smoleńskiego”. Trudno uznać taki dobór fragmentu programu w ten właśnie dzień za przypadkowy.

Innym razem padło pytanie o wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego z 22 lutego tego roku. Oczywiście nie zabrakło manipulacji, bowiem w milionerach zapytano: lider którego ugrupowania powiedział „jesteśmy ludzkimi panami, bo jesteśmy panami, w przeciwieństwie do niektórych”.

Tymczasem znów pojawiło się polityczne pytanie. Tym razem jednak zapytano o wypad do Portugalii Ryszarda Petru.
 

„Który z liderów partyjnych ściągnął na siebie kłopoty, gdy zamiast blokować sejm, poleciał z partyjną koleżanką na sylwestra do Portugalii?”


Odpowiedź ta nasuwa się sama, bowiem po tym zdarzeniu nad Ryszardem Petru zawisły czarne chmury. Temat ten był wałkowany w mediach społecznościowych przez miesiące. Nowoczesna usiłowała tłumaczyć swojego lidera, a internauci mieli używanie.


Użytkownicy sieci byli zdziwieni a jednocześnie rozbawieni pytaniem o sylwestra w Portugalii.

Użytkownicy Twittera już wcześniej domagali się pytania o Ryszarda Petru i jego sylwestra. Nawet przedstawiano pomysły na pytania i dostępne odpowiedzi.