Radość papieża z "niedzieli biblijnej" w Polsce

Formacja chrześcijańska bazuje na Słowie Bożym. Dlatego z radością  przypominam, że także dzisiaj w Polsce odbywa się "niedziela biblijna".

Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Formacja chrześcijańska bazuje na Słowie Bożym. Dlatego z radością  przypominam, że także dzisiaj w Polsce odbywa się "niedziela biblijna". W kościołach parafialnych, w szkołach i w środkach masowego przekazu publicznie odczytuje się fragment Pisma Świętego – powiedział dziś papież Franciszek. W uroczystościach Narodowego Dnia Czytania Pisma Świętego „Weź i czytaj!” wzięła też udział premier Beata Szydło, a także rodzice Andrzeja Dudy.


W związku z przedpołudniowym spotkaniem papieża z członkami włoskiej Akcji Katolickiej, Franciszek odmówił tym razem południową modlitwę Regina Caeli nie z Pałacu Apostolskiego, lecz na placu św. Piotra, wśród obecnych tam tłumów. Franciszek nie poprzedził modlitwy rozważaniem, lecz nawiązał do ważnych wydarzeń w Kościele i na świecie. Wspomniał też o przypadającym dziś w Polsce I Narodowym Dniu Czytania Pisma Świętego.

Formacja chrześcijańska bazuje na Słowie Bożym. Dlatego z radością  przypominam, że także dzisiaj w Polsce odbywa się «niedziela biblijna». W kościołach parafialnych, w szkołach i w środkach masowego przekazu publicznie odczytuje się fragment Pisma Świętego. Życzę wszelkiego dobra tej inicjatywie


– powiedział Papież.

W uroczystościach na rozpoczęcie Narodowego Dnia Czytania Pisma Świętego wzięła udział premier Beata Szydło. Na początku Mszy św. w kaplicy cudownego obrazu Jezusa Miłosiernego w Krakowie-Łagiewnikach premier Polski, a także rodzice prezydenta Polski, Andrzeja Dudy oraz senator Mieczysław Gil, odczytali fragment Listu św. Pawła do Galatów, pokazując, że do czytania Biblii zaproszeni są wszyscy wierzący, także przedstawiciele życia narodowego i państwowego.

W homilii abp Jędraszewski mówił:

 Aby móc żyć tą nadzieją i tak silną wiarą, by nasze życie było skierowane ostatecznie ku Bogu trzeba nam nieustannie karmić się Bożym słowem. Trzeba nam zatem ciągle na nowo otwierać się na nie i temu niewątpliwie służy rozpoczynający się dzisiaj 9. Tydzień Biblijny i związany z nim po raz pierwszy w dziejach Kościoła katolickiego w Polsce Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego


- podkreślił metropolita krakowski.Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego jest ogólnopolską inicjatywą Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II, Fundacji Soar oraz Fundacji Dabar. W tym roku wiernych do refleksji mają skłonić fragmenty Listu św. Pawła do Galatów.

 

 Źródło: Radio Watykańskie,niezalezna.pl

 

#Beata Szydło #Franciszek #niedziela biblijna

JW
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo