Spada bezrobocie w EU. Najwyższe jest w strefie euro

  

Polska znalazła się na 7. pozycji wśród krajów europejskich o najniższej stopie bezrobocia. Według Eurostatu w lutym br. wyniosła ona 5,3 proc. - podaje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

W porównaniu do lutego ubiegłego roku wskaźnik bezrobocia w Polsce spadł o 1,2 pkt. proc., a wobec stycznia 2017 r. - o 0,1 pkt. proc.

W Unii Europejskiej stopa bezrobocia w lutym 2017 wyniosła 8 proc, czyli o 0,1 pkt. proc. mniej niż miesiąc wcześniej. W porównaniu z lutym 2016 r. bezrobocie spadło o 0,9 pkt. proc.

Stopa bezrobocia w strefie euro wyniosła 9,5 proc. w lutym 2017 r. i była niższa o 0,8 pkt. proc. niż w lutym 2016 r.

Najniższą stopę bezrobocia wśród krajów UE odnotowano w Czechach (3,4 proc.) i Niemczech (3,9 proc.). Najwyższą natomiast zaobserwowano w Hiszpanii (18 proc.) oraz Grecji (23,1 proc. dane za grudzień 2016 r.).

Eurostat szacuje, że w lutym 2017 r. w Europie było ponad 19,7 mln bezrobotnych, z czego ponad 15,4 mln w strefie euro. W porównaniu ze styczniem 2017 r. liczba osób bezrobotnych zmniejszyła się o 197 tys. osób w krajach UE oraz 140 tys. w strefie euro.

Liczba osób bezrobotnych w Polsce w lutym br. wynosiła 921 tys., czyli o 204 tys. mniej niż w lutym 2016 r., oraz o 15 tys. mniej niż miesiąc wcześniej – w styczniu br.

Stopa bezrobocia wśród młodych do 25. roku życia wynosiła w lutym br. 17,3 proc. w UE oraz 19,4 proc. w strefie euro. W Polsce wskaźnik ten wyniósł 14,5 proc. 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: mpips.gov.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Oglądaj 7x24. Już w niedzielę!

Zdjęcie ilustracyjne / Telewizja Republika

  

W niedzielę o godzinie 9:06 zapraszamy na program "7x24" Katarzyny Gójskiej. Do oglądania w Telewizji Republika i do słuchania w Polskim Radiu 24.

W studiu Polskiego Radia 24 spotkają się przedstawiciele wszystkich głównych sił parlamentarnych. Będą musieli zmierzyć się m.in. z pytaniami i opiniami słuchaczy.

W niedzielę gośćmi Katarzyny Gójskiej będą: Piotr Kaleta (PiS), Adam Bielan (Porozumienie), Katarzyna Piekarska (Koalicja Obywatelska), prof. Andrzej Zybertowicz (doradca Prezydenta RP), Anna Maria Żukowska (Nowa Lewica), Władysław Teofil Bartoszewski (PSL).

Polecamy!

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts