Posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus nie przeszła testu na wiedzę, jaki przeprowadził jej Robert Mazurek na antenie radia RMF FM. Jej występ szybko stał się hitem sieci. Internauci już zastanawiają się, kiedy przegoni niekwestionowanego lidera tzw. „samozaorania” Ryszarda Petru.  

Scheuring-Wielgus nie wiedziała, ile wynosi obecnie poziom bezrobocia w Polsce. Co więcej, nie popisała się wiedzą na temat konstytucji. Błędnie odpowiedziała też na pytanie, ilu posłów musi podpisać się pod wnioskiem o wotum nieufności wobec rządu, by mógł zostać złożony.

Zdaniem Scheuring-Wielgus poziom bezrobocia w Polsce wynosi 13 proc., a nie 8,5 proc. zaś pod wnioskiem o wotum nieufności według posłanki Nowoczesnej potrzeba 46 podpisów posłów, a nie 69.

Posłanka próbowała żartować ze swojej niewiedzy i zapytała, czy „to jest program Jeden z Dziesięciu?”.

Oczywiście to nie był popularny teleturniej emitowany na antenie TVP 2, ale z pewnością z takim poziomem wiedzy partyjna koleżanka Ryszard Petru nie miałaby szans na przejście eliminacji.

Autorzy humorystycznego programu „W Tylewizji” postanowili pokazać jak teleturniej z udziałem Joanna Scheuring-Wielgus mógłby wyglądać. Montaż rozbawił najpierw widzów, a potem stał się hitem internetu.