Rodzice przeciw terrorowi szczepień. WIDEO

  

Rodzice sprzeciwiający się przymusowym szczepieniom zorganizowali dzisiaj w Gdańsku manifestację, podczas której przekazali wojewodzie pomorskiemu petycję. Domagają się w niej zaniechania nakładania uciążliwych grzywien w celu przymuszenia ich dzieci do przyjęcia szczepień.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP” oraz rodziców dzieci z Gdańska przymuszanych do poddania zabiegowi medycznemu wbrew ich woli.

To musi się zacząć od tego województwa, bo tutaj nakładane są najwyższe grzywny w Polsce i tutaj dochodzi do tego, że grzywny są nakładane na rodziny, których dziecko czeka na diagnozę i ma odroczenia szczepień od dwóch lekarzy

– powiedziała Justyna Socha ze stowarzyszenia „Stop NOP”.

Jeden z rodziców obecnych na manifestacji za odmowę zaszczepienia swoich dzieci dostał 14 tys. złotych grzywny.

Mamy dosyć kłamstw na temat tego, że szczepionki są w 100 proc. bezpieczne i nie powodują powikłań. Należy się nam prawo do świadomej zgody na to, jaki produkt farmaceutyczny jest podawany naszym dzieciom. Jaki produkt jest podawany bezpośrednio do ich ciała i może im zniszczyć zdrowie. Dlatego w całej Polsce będziemy przekazywać takie petycje o zaprzestanie nakładania uciążliwych grzywien. O zaprzestanie łamania praw człowieka i pacjenta

- powiedziała Socha.

Manifestanci podkreślali, że Europejski Trybunał Praw Człowieka w jednym orzeczeń powiedział, iż przymusowe szczepienia to ingerencja w prawo do posiadania życia prywatnego.

To jest nasza ojczyzna, nasz dom i mamy prawo być traktowani jak 60 proc. mieszkańców UE, którzy nie są zmuszani do szczepienia swoich dzieci

– dodała Justyna Socha

Celem stowarzyszenia „STOP NOP” jest stworzenie nowego systemu identyfikacji, kontroli i leczenia niepożądanych odczynów poszczepiennych (NOP). Organizacja postuluje również utworzenie specjalnego funduszu odszkodowań wzorem 14 państw europejskich, zniesienia sankcji i ustawowego obowiązku szczepień oraz wprowadzenia dobrowolnych, refundowanych szczepień wzorem 18 krajów z Europy. 

ZOBACZ MANIFESTACJĘ W GDAŃSKU:
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Niemcy kłócą się z USA ws. Nord Stream 2. „Nikt nam nie przeszkodzi”

/ fdecomite CC BY 2.0

  

Niemiecki socjaldemokratyczny minister spraw zagranicznych Heiko Maas oświadczył dziś, że nawet ewentualne sankcje USA nie wstrzymają zbudowania gazociągu Nord Stream 2 z Rosji do Niemiec po dnie Bałtyku.

- Nikt nie przeszkodzi - powiedział Maas uczestnicząc w politycznym forum dyskusyjnym agencji dpa. Karne posunięcia Stanów Zjednoczonych mogą wprawdzie skłonić niektórych udziałowców tego przedsięwzięcia, w tym koncerny niemieckie, do wycofania się, ale nie doprowadzą do fiaska całego projektu - zaznaczył. Dodał, że wtedy Rosja urzeczywistniłaby go sama i nie miałoby się już wtedy żadnego wpływu na kontynuowanie tranzytu gazu przez Ukrainę.

Jak wskazał Maas, negocjacje w sprawie ukraińskiego tranzytu prowadzone są obecnie z udziałem Unii Europejskiej. - Wszystko to obróciłoby się wniwecz, gdyby wprowadzono sankcje, a ten gazociąg zostałby potem zbudowany przez samych Rosjan - podkreślił szef niemieckiej dyplomacji.

Rzecznik ambasady USA w Berlinie potwierdził w niedzielę, że ambasador Richard Grenell wysłał do realizujących projekt gazociągu Nord Stream 2 zachodnich koncernów list z zapowiedzią objęcia ich amerykańskimi sankcjami, jeśli nie wycofają się z tego przedsięwzięcia.

- List przypomina, że jakakolwiek firma współpracująca z rosyjskim sektorem energetycznych rurociągów eksportowych naraża się na sankcje USA z tytułu CAATSA (Ustawy o Przeciwdziałaniu Przeciwnikom Ameryki poprzez Sankcje) - oświadczył rzecznik, dodając, że budowie drugiego bałtyckiego gazociągu z Rosji do Niemiec sprzeciwiają się także inne państwa europejskie.

Odnosząc się do listu, Maas powiedział dziś, że nie jest jego zadaniem mówienie ambasadorom o tym, co im wolno, niemniej „o tym, czy (taki) sposób eksponowania siebie leży w interesie Stanów Zjednoczonych, muszą zdecydować już same Stany Zjednoczone”.

Formalnie jedynym udziałowcem spółki odpowiedzialnej za projekt Nord Stream 2 jest rosyjski Gazprom, ale podpisała ona umowy o finansowaniu tego przedsięwzięcia przez niemieckie koncerny Wintershall i Uniper oraz holendersko-brytyjski Shell, francuski Engie (dawniej GDF Suez) i austriacki OMV. Wszystkie te firmy energetyczne byłyby odbiorcami dostarczanego nowym gazociągiem surowca.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl