„Jeśli wygram, podejmę współpracę z Kaczyńskim w demontażu Unii" - te słowa, rzekomo wypowiedziane przez Marine Le Pen, zacytowała dziś "Rzeczpospolita", a za nią inne media. Odezwali się też politycy - Platforma Obywatelska już wieszczy wyprowadzenie Polski z UE. Do medialnej wrzawy odniósł się szef MSZ. – Rozmawiałem z panią Le Pen w styczniu w Paryżu i nie jest nam po drodze – powiedział Witold Waszczykowski w „Sygnałach Dnia” PR1. Dodał, że autor tekstu jest skrajnie niekompetentny i konfabuluje.
 
Cezary Szymanek – redaktor naczelny serwisu internetowego Rzeczpospolitej w niedzielę wieczorem rozpętał burzę. Zapowiedział, że specjalnie dla „RP” wypowiedziała się Marine Le Pen i podał jeden cytat: „Jeśli wygram, podejmę współpracę z Kaczyńskim w demontażu Unii”. 
Dziś od rana informację tę podają kolejne serwisy. Pojawiły się też wątpliwości, czy aby cytat nie jest manipulacją. Ostro w tej kwestii wypowiedział się Witold Waszczykowski. Będąc gościem Polskiego Radia stwierdził, że autor tekstu jest człowiekiem niekompetentnym i nie jest pewien, czy „jego artykuł jest w ogóle prawdziwy”.

Rozmawiałem z panią Le Pen w styczniu w Paryżu i nie jest nam po drodze. Autor tego wywiadu jest skrajnie niekompetentnym człowiekiem, znam go od wielu lat. On konfabuluje. Ja nie chcę tego komentować, nie wiem czy ten artykuł jest w ogóle prawdziwy

– powiedział szef MSZ.