– W przeszłości wielokrotnie zdarzało się, ze programy emitowane przez BBC zawierały nieprawdziwe informacje o  rzekomej winie Polaków za popełnioną na narodzie żydowskim zbrodnię Holocaustu – powiedział portalowi Niezalezna.pl jeden z uczestników akcji w Londynie.

Akcja #GermanDeathCamps zatacza coraz szersze kręgi. W sobotę billboard stanął przed siedzibą BBC. W akcji wzięło udział kilkudziesięciu Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii. 

Przeprowadzenie akcji informacyjnej German Death Camps przed siedzibą BBC w Londynie ma na celu zwrócenie uwagi dyrekcji oraz pracownikom tej stacji do dołożenia wszelkiej staranności przy publikowaniu materiałów dotyczących odpowiedzialności za zbrodnie popełnione przez Niemcy podczas II wojny światowej – mówił portalowi Niezalezna.pl jeden z uczestników akcji.

W przeszłości wielokrotnie zdarzało się, ze programy emitowane przez BBC zawierały nieprawdziwe informacje o  rzekomej winie Polaków za popełnioną na narodzie żydowskim zbrodnię Holocaustu. Niemieckie obozy zagłady nazywano polskimi, a w tygodniu poprzedzającym rocznice wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz odpowiedzialnością za popełnione w nim zbrodnie ludobójstwa próbowano obarczyć nawet polskich kolejarzy 

– dodał.

Dzięki natychmiastowym interwencjom polskiej służby dyplomatycznej przekłamania te są prostowane, a ambasada RP otrzymuje przeprosiny wraz z zapewnieniami, że tego rodzaju pomyłki więcej się nie powtórzą. Chcemy wierzyć, że tak się stanie również za sprawa naszej w tym miejscu obecności 

– podkreślił mężczyzna.

Następnie billboard stanął przed londyńska siedzibą niemieckiej ZDF. Pracownikom stacji rozdano też ulotki informacyjne.