​Akcja #GermanDeathCamps także na Wyspach! Billboard przed BBC

  

– W przeszłości wielokrotnie zdarzało się, ze programy emitowane przez BBC zawierały nieprawdziwe informacje o  rzekomej winie Polaków za popełnioną na narodzie żydowskim zbrodnię Holocaustu – powiedział portalowi Niezalezna.pl jeden z uczestników akcji w Londynie.

Akcja #GermanDeathCamps zatacza coraz szersze kręgi. W sobotę billboard stanął przed siedzibą BBC. W akcji wzięło udział kilkudziesięciu Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii. 

Przeprowadzenie akcji informacyjnej German Death Camps przed siedzibą BBC w Londynie ma na celu zwrócenie uwagi dyrekcji oraz pracownikom tej stacji do dołożenia wszelkiej staranności przy publikowaniu materiałów dotyczących odpowiedzialności za zbrodnie popełnione przez Niemcy podczas II wojny światowej – mówił portalowi Niezalezna.pl jeden z uczestników akcji.

W przeszłości wielokrotnie zdarzało się, ze programy emitowane przez BBC zawierały nieprawdziwe informacje o  rzekomej winie Polaków za popełnioną na narodzie żydowskim zbrodnię Holocaustu. Niemieckie obozy zagłady nazywano polskimi, a w tygodniu poprzedzającym rocznice wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz odpowiedzialnością za popełnione w nim zbrodnie ludobójstwa próbowano obarczyć nawet polskich kolejarzy 

– dodał.

Dzięki natychmiastowym interwencjom polskiej służby dyplomatycznej przekłamania te są prostowane, a ambasada RP otrzymuje przeprosiny wraz z zapewnieniami, że tego rodzaju pomyłki więcej się nie powtórzą. Chcemy wierzyć, że tak się stanie również za sprawa naszej w tym miejscu obecności 

– podkreślił mężczyzna.

Następnie billboard stanął przed londyńska siedzibą niemieckiej ZDF. Pracownikom stacji rozdano też ulotki informacyjne.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Funkcjonariusze CBA w siedzibie Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Chodzi o umowę z zagraniczną spółką

/ cba.gov.pl

  

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeszukali siedzibę Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz spółek zależnych tej firmy. Chodzi o śledztwo w sprawie realizacji umowy z zagraniczną spółką – podała prokuratura.

Informację o przeszukaniach, które miały miejsce w ubiegłym tygodniu, potwierdził PAP naczelnik wydziału komunikacji społecznej CBA Temistokles Brodowski. Biuro nie informuje o szczegółach sprawy, odsyłając do prokuratury.

Katarzyna Żołna z katowickiej Prokuratury Regionalnej powiedziała PAP, że czynności przeprowadzone przez CBA są związane z toczącym się od niedawna śledztwem. Dotyczy ono nieprawidłowości w związku z realizacją umowy o współpracy zawartej pomiędzy jedną ze spółek zależnych JSW a spółką zagraniczną. "Z uwagi na wstępny etap tego postępowania nie możemy udzielić bliższych informacji" - dodała prok. Żołna.

Według „Dziennika Gazety Prawnej”, który jako pierwszy napisał o przeszukaniach CBA, działania służb mogą być następstwem opisywanego na łamach tej gazety w 2018 r. audytu prowadzonego w spółce. Z ustaleń gazety wynika, że sprawdzane są m.in. transakcje z firmą ze Szwajcarii oraz z koncernem ThyssenKrupp.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl