​Akcja #GermanDeathCamps także na Wyspach! Billboard przed BBC

  

– W przeszłości wielokrotnie zdarzało się, ze programy emitowane przez BBC zawierały nieprawdziwe informacje o  rzekomej winie Polaków za popełnioną na narodzie żydowskim zbrodnię Holocaustu – powiedział portalowi Niezalezna.pl jeden z uczestników akcji w Londynie.

Akcja #GermanDeathCamps zatacza coraz szersze kręgi. W sobotę billboard stanął przed siedzibą BBC. W akcji wzięło udział kilkudziesięciu Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii. 

Przeprowadzenie akcji informacyjnej German Death Camps przed siedzibą BBC w Londynie ma na celu zwrócenie uwagi dyrekcji oraz pracownikom tej stacji do dołożenia wszelkiej staranności przy publikowaniu materiałów dotyczących odpowiedzialności za zbrodnie popełnione przez Niemcy podczas II wojny światowej – mówił portalowi Niezalezna.pl jeden z uczestników akcji.

W przeszłości wielokrotnie zdarzało się, ze programy emitowane przez BBC zawierały nieprawdziwe informacje o  rzekomej winie Polaków za popełnioną na narodzie żydowskim zbrodnię Holocaustu. Niemieckie obozy zagłady nazywano polskimi, a w tygodniu poprzedzającym rocznice wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz odpowiedzialnością za popełnione w nim zbrodnie ludobójstwa próbowano obarczyć nawet polskich kolejarzy 

– dodał.

Dzięki natychmiastowym interwencjom polskiej służby dyplomatycznej przekłamania te są prostowane, a ambasada RP otrzymuje przeprosiny wraz z zapewnieniami, że tego rodzaju pomyłki więcej się nie powtórzą. Chcemy wierzyć, że tak się stanie również za sprawa naszej w tym miejscu obecności 

– podkreślił mężczyzna.

Następnie billboard stanął przed londyńska siedzibą niemieckiej ZDF. Pracownikom stacji rozdano też ulotki informacyjne.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Miejsca w żłobku tylko dla zaszczepionych dzieci?

szczepienie, zdjęcie ilustracyjne / Angelo Esslinger; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu orzekł, że zbieranie w rekrutacji danych o tym, czy wypełniono obowiązek szczepienia, nie stanowi dyskryminacji. To już kolejne takie orzeczenie potwierdzające, że wymóg, aby dziecko poddane było obowiązkowym szczepieniom ochronnym, jest dopuszczalnym kryterium rekrutacyjnym.

„Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu powołał się przy tym na wcześniejszy wyrok sądu w Olsztynie (sygn. akt II SA/Ol 493/190). Podkreślił przede wszystkim, że takie kryterium nie dyskryminuje”.
- czytamy.

Jak przypomina „Rzeczpospolita”, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie orzekł we wrześniu, że rodzice odmawiający szczepień sami je różnicują. Nie mogą wymagać traktowania ich na równi z tymi, którzy przestrzegają obowiązków ustawowych. Wybór rodziców, sprzeczny z prawem, ma swoje konsekwencje.

Poznański sąd podkreślił też, że w ramach rekrutacji można zbierać informacje o dokonanych szczepieniach. Mieszczą się one bowiem w kategorii „danych o stanie zdrowia dziecka”.
- napisano.

Jak podkreśla „Rzeczpospolita”, zgodnie zaś z art. 32 ust. 1 ustawy o opiece nad dziećmi w wieku do lat trzech rodzic ubiegający się o objęcie dziecka opieką w żłobku przedstawia dane o stanie zdrowia dziecka. Przepis ten należy interpretować z uwzględnieniem unijnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO).

„Zgodnie z nim tego rodzaju dane oznaczają dane osobowe o zdrowiu fizycznym lub psychicznym osoby fizycznej – w tym o korzystaniu z usług opieki zdrowotnej. Takie usługi z pewnością obejmują także szczepienia ochronne”.
- czytamy w gazecie.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl