Strzelanina w Paryżu. Nożownik chciał wedrzeć się do Luwru

  

Francuski żołnierz powstrzymał uzbrojonego w nóż mężczyznę, który próbował wedrzeć się do Luwru. Padły strzały, a okolicę wokół muzeum w samym centrum Paryża ewakuowano.

Jak wynika z komunikatu francuskiego MSW, w Luwrze doszło do „poważnego incydentu”.

Policja potwierdza, że francuski żołnierzy otworzył ogień do mężczyzny uzbrojonego w nóż, który próbował wedrzeć do Luwru w centrum Paryża. Śledczy mówią, iż sprawca miał krzyczeć "Allahu Akbar".

Rzecznik francuskiej policji poinformował, że mężczyzna, który próbował w piątek zaatakować żołnierza w pobliżu Luwru, krzyczał "Allahu Akbar". W torbie, którą próbował wnieść do muzeum, nie znaleziono materiałów wybuchowych. Żołnierz został lekko ranny.

Uzbrojony w nóż mężczyzna próbował zaatakować w piątek rano francuskiego wojskowego w pobliżu Luwru w centrum Paryża i został postrzelony - informuje policja.

Francuski premier Bernard Cazeneuve oświadczył w piątek, że atak na żołnierzy przed Luwrem w Paryżu był „najwyraźniej atakiem o charakterze terrorystycznym”.
Rzecznik MSW Pierre-Henry Brandet poinformował, że tożsamość i narodowość napastnika pozostają nieznane. Prefekt policji Paryża Michel Cadot poinformował także, że napastnik miał ze sobą dwa bagaże, ale później ustalono, że nie było w nich ładunków wybuchowych.

Napastnik odniósł poważne obrażenia. Ewakuowano pobliski teren.
 
Z nieoficjalnych informacji wynika, że mężczyzna próbował wejść z walizką do sklepu muzealnego w podziemiach Luwru.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Na przejściu w Korczowej ruch odbywa się na bieżąco

/ JøMa / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)

  

Na jedynym otwartym na Podkarpaciu przejściu granicznym z Ukrainą w Korczowej ruch samochodów osobowych i ciężarowych odbywa się na bieżąco – powiedziała rzeczniczka prasowa Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej mjr Elżbieta Pikor.

Ostatniej doby odprawiono na tym przejściu 1319 osób. Do Polski wjechało niemal 400 osób.

Mjr Pikor zaznaczyła, że ubiegłej doby zorganizowano dla Ukraińców, którzy nie mieli własnych środków transportu, osiem kursów autokarowych. Przewieziono nimi ponad 360 osób.

W związku z epidemią koronawirusa na Podkarpaciu działa tylko przejście graniczne w Korczowej, gdzie odprawiane są samochody ciężarowe i osobowe. Pozostałe podkarpackie przejścia z Ukrainą: Medyka (ruch drogowy, pieszy i kolejowy), Budomierz i Krościenko są nieczynne.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts