Haley: Rosja musi zwrócić Krym Ukrainie

Ambasador USA w ONZ Nikki Haley twierdzi, że Rosja ponosi odpowiedzialność za walki na Ukrainie.

twitter.com/CNN
Ambasador USA w ONZ Nikki Haley twierdzi, że Rosja ponosi odpowiedzialność za walki na Ukrainie. Podczas wczorajszego posiedzenia RB ONZ Haley powiedziała, że zniesienie sankcji wobec Rosji jest uzależnione od tego, czy Rosja zwróci Ukrainie Krym.

- Stany Zjednoczone potępiają działania Rosji i wzywają do natychmiastowego zakończenia okupacji Krymu - zaznaczyła ambasador. - Krym jest częścią Ukrainy. Nasze sankcje z tym związane nie zostaną zniesione, dopóki Rosja nie zwróci Ukrainie kontroli nad półwyspem.

- Uważam za niefortunny zbieg okoliczności, że podczas mojego pierwszego pojawienia się tutaj muszę potępić agresywne działania Rosji - powiedziała nowa ambasador ONZ podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa.

- Nagły wzrost agresywnych walk we wschodniej Ukrainie uwięził tysiące cywilów i zniszczył infrastrukturę. Kryzys rozprzestrzenia się zagrażając kolejnym tysiącom.- dodała Haley - Eskalacja przemocy musi się skończyć.

Nikki Haley podkreśliła, że Ukraina cierpi przez Rosję nie tylko we wschodniej części kraju. Stany Zjednoczone nawołują do natychmiastowego zakończenia rosyjskiej okupacji Krymu.
 

 

 Źródło: cnn.com

#Ukraina #Krym #Rosja #USA #ONZ

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo