Ceny ropy mocno spadają. Nowe odwierty gazu łupkowego w USA

  

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają. Wzrost wydobycia ropy z łupków w USA skutecznie niweczy działania Rosji i państw OPEC, które dostarczają na rynek mniej surowca, aby podbić ceny.

Liczba czynnych odwiertów ropy w USA wzrosła w ciągu tygodnia z 551 do 566 . To najwięcej od listopada 2015 roku. Produkcja w USA ma wzrosnąć do 12,8 mln baryłek dziennie w 2017 roku, czyli o 320 tys. baryłek dziennie - podaje Reuters.

Obecnie produkcja ropy jest najwyższa od kwietnia 2016 roku - wynika z danych Departamentu Energii USA.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na marzec na giełdzie w Nowym Jorku jest wyceniana na 52,41 dolara. Jest to spadek o 3 proc. od szczytowej ceny w styczniu. Ropa Brent w dostawach na kwiecień na giełdzie paliw w Londynie zniżkuje do 55,10 dolara, czyli o ponad 5 proc od szczytowych cen.

Od początku stycznia w ramach porozumienia OPEC z dwunastoma innymi niezrzeszonymi krajami w tym Rosją trwa zmniejszanie dostaw ropy na globalne rynki paliw . Produkcja tych państw przez najbliższe 6 miesięcy ma być niższa o ok. 1,8 mln baryłek ropy dziennie. – podaje Reuters.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Reuters
Tagi

Wczytuję komentarze...

82. urodziny Jana Pietrzaka. Życzymy wszystkiego, co najlepsze!

Jan Pietrzak / Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

26 kwietnia 1937 roku urodził się Jan Pietrzak, jeden z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych polskich artystów. W tym dniu portal Niezalezna.pl, także w imieniu całej Strefy Wolnego Słowa, składa jubilatowi najserdeczniejsze życzenia i życzymy dalszych sukcesów.

Jan Pietrzak to nie tylko doskonale znany artysta, z wybitnym poczuciem dowcipu, ale również osoba jasno określająca swoje poglądy i walcząca o wartości ważne dla każdego patrioty.

Z okazji 82. urodzin portal Niezalezna.pl, wraz ze wszystkimi mediami należącymi do Strefy Wolnego Słowa, życzy Janowi Pietrzakowi, by jak najdłużej utrzymywał kondycję, którą ma, przez wiele następnych lat. I nadal z humorem prowadził Polaków do mądrości.

Warto podkreślić, że artysta wielokrotnie występował także na wydarzeniach organizowanych przez Gazetę Polską i Kluby Gazety Polskiej.

A pieśń "Żeby Polska była Polską" na stałe wpisała się do historii.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl