Ceny ropy mocno spadają. Nowe odwierty gazu łupkowego w USA

  

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają. Wzrost wydobycia ropy z łupków w USA skutecznie niweczy działania Rosji i państw OPEC, które dostarczają na rynek mniej surowca, aby podbić ceny.

Liczba czynnych odwiertów ropy w USA wzrosła w ciągu tygodnia z 551 do 566 . To najwięcej od listopada 2015 roku. Produkcja w USA ma wzrosnąć do 12,8 mln baryłek dziennie w 2017 roku, czyli o 320 tys. baryłek dziennie - podaje Reuters.

Obecnie produkcja ropy jest najwyższa od kwietnia 2016 roku - wynika z danych Departamentu Energii USA.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na marzec na giełdzie w Nowym Jorku jest wyceniana na 52,41 dolara. Jest to spadek o 3 proc. od szczytowej ceny w styczniu. Ropa Brent w dostawach na kwiecień na giełdzie paliw w Londynie zniżkuje do 55,10 dolara, czyli o ponad 5 proc od szczytowych cen.

Od początku stycznia w ramach porozumienia OPEC z dwunastoma innymi niezrzeszonymi krajami w tym Rosją trwa zmniejszanie dostaw ropy na globalne rynki paliw . Produkcja tych państw przez najbliższe 6 miesięcy ma być niższa o ok. 1,8 mln baryłek ropy dziennie. – podaje Reuters.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Reuters
Tagi

Wczytuję komentarze...

Agresywny atak na Beatę Szydło. W roli głównej Gasiuk-Pihowicz. Wyborcy coś jej przypomnieli!

Kamila Gasiuk-Pihowicz / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Nie wiadomo, co skłoniło Kamilę Gasiuk-Pihowicz do ostrego ataku na Beatę Szydło. Poseł PO-KO poświęciła byłej premier aż trzy wpisy, używając przy tym słów, które... wyborcom się nie spodobały. Jeżeli chciała przypodobać się Schetynie, to może jej wyszło, ale w oczach wielu osób straciła. Spójrzmy tylko na komentarze do jej wpisów.

Kamila Gasiuk-Pihowicz przez poseł prof. Krystynę Pawłowicz nazwana była swego czasu "myszką agresorką". Dziś potwierdziła ten przydomek, atakując na Twitterze byłą premier Beatę Szydło - obecnie deputowaną do europarlamentu. Była poseł Nowoczesnej - obecnie w PO-KO - nie przebierała w słowach. Nie wiadomo, czym spowodowany był taki wylew negatywnych emocji, ale Beacie Szydło poświęciła aż trzy wpisy.

Warto podkreślić, że w wyborach do Parlamentu Europejskiego posłanka PO-KO także startowała. W okręgu warszawskim uzyskała 85 736 głosów, co oczywiście nie dało jej mandatu. Przy Beacie Szydło jej wynik praktycznie nic nie znaczy. Była szefowa rządu w okręgu małopolsko-świętokrzyskim uzyskała 525 811 głosów, co było absolutnym rekordem w Polsce.

Murem za Beatą Szydło stanęli wyborcy, posiadający swoje konta na Twitterze. Oprócz komentarzy w obronie byłej premier, padły także niewygodne pytania - m.in. o długi Nowoczesnej.

Nic dodać, nic ująć...

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl