Polak uwolniony w Syrii. Leszek Panek bezpieczny

W poniedziałek w Bejrucie stronie polskiej przekazano Leszka Panka - informuje Kancelaria Prezydenta Czech. 54-letni obywatel polski był poszukiwany od 10 grudnia 2015 roku.

Leszek Panek; youtube.pl
W poniedziałek w Bejrucie stronie polskiej przekazano Leszka Panka - informuje Kancelaria Prezydenta Czech. 54-letni obywatel polski był poszukiwany od 10 grudnia 2015 roku. Zaginął podczas pobytu w Syrii. 

Według doniesień medialnych ponad rok temu został zatrzymany przez wojsko w okolicach Homs w Syrii. Został oskarżony o działalność terrorystyczną. Groziła mu kara śmierci. 

Jak informuje strona czeska ze względu na bliskie stosunki czesko-polskie oraz fakt że Czechy są wyłącznym przedstawicielem UE i NATO w Damaszku, Praga zaangażowała się w rozwiązanie sprawy. Czesi rozpoczęli negocjacje ze stroną syryjską, które odbywały się w Pradze i Damaszku. 

- Udało nam Pana Panka znaleźć i osiągnąć porozumienie w sprawie jego uwolnienia. Panek jest w zadowalającym stanie fizycznym i psychicznym - informuje Kancelaria Prezydenta Czech. 

Panek został przewieziony z Syrii do Libanu, a popołudniu przekazany Ambasadorowi RP w Libanie. 

 

Źródło: niezalezna.pl

#Leszek Panek #Syria #Czechy #wolny #Panek wolny

pk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo