Cyberatak podczas powitania Amerykanów w Żaganiu. Służby na tropie sprawców

Hakerzy włamali się na oficjalną stronę miejską Żagania oraz ponad stu innych gmin. Wzywali do protestu przeciwko obecnościom amerykańskich wojsk w Polsce.

Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Hakerzy włamali się na oficjalną stronę miejską Żagania oraz ponad stu innych gmin. Wzywali do protestu przeciwko obecnościom amerykańskich wojsk w Polsce. Burmistrz miasta zapewnia, że sprawcy ataku zostaną ukarani. Nie jest wykluczone, że mogła to być próba sprawdzenia sektora odpowiedzialnego za cyberbezpieczeństwo Polski.

W minioną sobotę w Żaganiu odbyło się uroczyste powitanie żołnierzy amerykańskich przyjeżdżających do Polski w ramach wzmocnienia wschodniej flanki NATO. W uroczystości uczestniczyli premier Beata Szydło i szefa MON Antoni Macierewicz. Kiedy witano sojusznicze wojsko, do ataku przystąpili hakerzy, włamując się na oficjalny portal Żagania oraz stu innych gmin. Komunikat w tej sprawie wydał już burmistrz miejscowości. 

Burmistrz Miasta Żagań stanowczo oświadcza, że Urząd Miasta Żagań nie jest w żaden sposób związany z treściami, które pojawiły się w Internecie w wyniku przestępstwa polegającego na złośliwym ataku hakerskim, skierowanym przeciwko państwu polskiemu. Odcinamy się od tych treści. Jednocześnie informujemy, iż trwa postępowanie służb mające na celu wykrycie i ukaranie sprawcy tego ataku

– brzmi treść oświadczenia, który już od 13 stycznia wisi na stronie.
Na stronach miasta dwa dni temu pojawiły się informacje o „Marszu Patriotów” , który miał się odbyć pod hasłem „NIE dla wojsk USA w Polsce”. Natowskie wojska amerykańskie to według autorów ogłoszenia „ nowi Krzyżacy” i „amerykańscy okupanci”. Podobne ogłoszenia pojawiły się na stronach innych gmin. Do niedawna była np. zablokowana strona Radzymina.

 Co ciekawe, w tym samym czasie w identycznym tonie na swoim Twitterze wypowiedział się Robert Winnicki:


Również w sobotę pojawiła się w Żaganiu niewielka grupka przedstawicieli tzw. Komitetu Obrony Demokracji. Próbowali zakłócić uroczystości związane z powitaniem amerykańskich żołnierzy. Na skandaliczne zachowanie kodziarzy stanowczo zareagowali mieszkańcy miejscowości, którzy przegonili „obrońców demokracji” z Żagania.

 


Źródło: niezalezna.pl

#Żagań #narodowcy #NATO #Bazy USA #Robert Winnicki

MP
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo