Kulisy odejścia Kazimierza Ujazdowskiego z PiS

Kazimierz Michał Ujazdowski poinformował dziś, że zrezygnował z członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości.

Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Kazimierz Michał Ujazdowski poinformował dziś, że zrezygnował z członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości. Swoją decyzję uzasadniał tym, że „strategia przyjęta przez kierownictwo PiS po wyborach uniemożliwia realizację deklarowanych celów”. Portal niezalezna.pl dotarł do kulisów odejścia Ujazdowskiego z PiS.

Z ustaleń portalu niezalezna.pl wynika, że Kazimierz Michał Ujazdowski zabiegał o poparcie PiS w wyborach samorządowych, które odbędą się w 2018 roku - dowiedziała się niezalezna.pl. Chciał zostać kandydatem na stanowisko prezydenta Wrocławia. Po wstępnych rozmowach okazało się, że nie ma szans na poparcie władz partyjnych.

Cała ta sytuacja zbiegła się z medialnymi wystąpieniami Ujazdowskiego, w których europoseł coraz częściej krytykował rząd i działania Prawa i Sprawiedliwości.

Jak się dowiadujemy teraz Kazimierz Michał Ujazdowski zabiega o poparcie Bogdana Zdrojewskiego z PO oraz Rafała Dutkiewicza.

- Honor wymagałby, aby Kazimierz M. Ujazdowski zrezygnował z mandatu europosła. Ujazdowski od dłuższego czasu wyrażał wątpliwości, co do linii politycznej PiS, czego konsekwencją jest jego rezygnacja z członkostwa w partii – oświadczył dziś szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

CZYTAJ WIĘCEJ: Czy europoseł Ujazdowski zrezygnuje z mandatu? "Tego wymagałby honor".

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Kazimierz Michał Ujazdowski #PiS #Prawo i Sprawiedliwość #polityka #wybory samorządowe

rz,pk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo