Co działo się z ciężarówką przed zamachem? „Ktoś próbował nauczyć się jeździć tym autem”

Pracownik firmy transportowej, do której należała ciężarówka, opisał dziwne zachowania auta przed zamachem terrorystycznym.

screen YouTube
Pracownik firmy transportowej, do której należała ciężarówka, opisał dziwne zachowania auta przed zamachem terrorystycznym. W rozmowie z money.pl powiedział, że w mediach podawano, iż w kabinie znajdowały się dwie osoby, lecz firma wysłała jednego kierowcę. Dodał, że według sygnału GPS można ocenić, że bezpośrednio przed atakiem „ktoś próbował nauczyć się jeździć tym autem”.

W poniedziałek wieczorem doszło do zamachu. Kierujący ciężarówką Syryjczyk lub Pakistańczyk wjechał celowo w tłum ludzi, biorących udział w kiermaszu bożonarodzeniowym na Breitscheidplatz w Berlinie. Śmierć poniosło co najmniej 12 osób, a 48 zostało rannych. Samochód należał do firmy transportowej z Polski. 

W kabinie znaleziono ciało Polaka - póki co nie wiadomo jeszcze, czy jest to polski kierowca tego auta.

Pracownik firmy, która była właścicielem auta rozmawiał z money.pl. Opowiedział o dziwnych zachowaniach zanotowanych bezpośrednio przed zamachem.

My mieliśmy tam tylko jedną osobę, która pojechała pod Berlin i tam miała rozładować towar. Media mówiły o dwóch osobach w kabinie. Auto nie powinno się w ogóle przemieszczać, tylko czekać do wtorku na rozładunek

– powiedział Łukasz Wąsik.
 
Opisał – po sygnale GPS – co robiono w samochodzie przed tragedią.

15.44 - ktoś próbował włączyć auto. Następnie przez godzinę nic się nie działo.
16.52 - kolejna próba uruchomienia auta. Silnik pracował do 17.37. W tym czasie samochód się nie przemieszczał, a takich prób miało być kilka.
19.34 - ciężarówka została uruchomiona i ruszyła spod Berlina.

Pracownik firmy tłumaczy, że silnika nie włączano by np. zagrzać silnik i kabinę, bo kierowcy było zimno.

Do tego służą inne systemy. Wygląda to tak, jakby ktoś próbował nauczyć się jeździć tym autem. Miał też problemy z jego uruchomieniem

– powiedział.

 

 Źródło: money.pl

#zamach Berlin #Zamach #uchodźca #ofiary #kiermasz

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo