Wicepremier do uczestników manifestacji Klubów GP: Jesteście solą demokracji

Wam wszystkim dziękujemy w imieniu pani premier, w imieniu rządu, w imieniu większości parlamentarnej.

M. Piejko/niezalezna.pl
Wam wszystkim dziękujemy w imieniu pani premier, w imieniu rządu, w imieniu większości parlamentarnej. Dziękujemy wam za to poparcie, za to, że w wolny dzień, w niedzielę przyjechaliście z całej Polski, żeby być z nami. Jesteśmy razem. Dziękujemy bardzo - stwierdził wicepremier i minister kultury Piotr Gliński, przemawiając do zebranych na wiecu w obronie polskiej demokracji zorganizowanym przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. 

- Rząd polski jest wybrany w wolnych, demokratycznych wyborach. Jesteśmy państwem stabilnym i odpowiedzialnym. mamy poparcie milionów obywateli. Polsce potrzebny jest spokój, rozwaga i odpowiedzialność. Polska demokracja nie jest zagrożona w najmniejszym stopniu. Polskie media są wolne. Polscy politycy mają prawo głosu w Sejmie, poza Sejmem, w całej Polsce. Demokracja rozwija się w sposób zupełnie normalny. Jest czas sporu, jest czas konfliktu. Komuś zależy na tym, żeby Polska nie mogła rozwijać się w spokoju. Komuś zależy na tym, żeby prowokować i żeby polska polityka oparta była jedynie na emocjach, na złych emocjach, na nienawiści. My się z tym nie zgadzamy. Chcemy stabilności i odpowiedzialności - mówił Piotr Gliński.

By Polska mogła mogła się rozwijać, musi być przede wszystkim Polską sprawiedliwą, musi być krajem dla wszystkich Polaków, nie dla wybranych, nie dla tych, którzy mają lepsze dojścia, nie dla tych, którzy mieszkają w dużych miastach. Dla wszystkich polskich regionów i dla wszystkich polskich pokoleń. Drugą kwestią, o którą chodzi w tym sporze jest nasza tożsamość - żebyśmy byli mocną wspólnotą polityczną, żebyśmy byli mocnym państwem i społeczeństwem, musimy nasze więzi opierać na wartościach, na polskiej tożsamości, na polskiej historii i polskiej religii. Także na polskiej kulturze. 

- powiedział wicepremier. 

Bóg, honor i Ojczyzna!

- skandowali zebrani.

Polska potrzebuje także demokracji. I wy jesteście jej solą. To dzięki wam Polska się zmienia, a polski rząd stabilnie i odpowiedzialnie prowadzi rozwój kraju. W imieniu rządu mogę powiedzieć: Dziękujemy. Za waszą postawę obywatelską, za waszą aktywność obywatelską. To wy jesteście prawdziwym polskim społeczeństwem obywatelskim. Potrzebujemy więcej suwerenności 

- dodał Piotr Gliński. 

Jesteśmy z wami

- odpowiedzieli uczestnicy manifestacji.

Nie ustąpimy ponieważ mamy mandat społeczny. Chcę również podkreślić, że nie damy się sprowokować. Będziemy nadal odpowiedzialnie sprawować nasze rządy. Dziękuje jeszcze raz za wsparcie 

- podkreślił wicepremier. 

Transmisję z manifestacji w obronie polskiej demokracji oglądać można na portalu niezalezna.pl:

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Piotr Gliński #manifestacja w obronie demokracji

pb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo