Gowin przed komisją ds. Amber Gold ujawnia rolę Milewskiego. Mówi o zatajaniu informacji

  

Przed sejmową komisją ds. Amber Gold zeznaje dziś Jarosław Gowin, który za rządów PO-PSL pełnił funkcję ministra sprawiedliwości. W trakcie przesłuchania Gowin ujawnił nowe fakty ws. roli Ryszarda Milewskiego w całej sprawie.

Jarosław Gowin poinformował, że aferą Amber Gold zajmował się na polecenie Donalda Tuska, który zobowiązał ówczesnego ministra sprawiedliwości do sporządzenia raportu w tej sprawie. Gowin poinformował, że badał wykonywanie obowiązków przez sędziów i prokuratorów w okresie poprzedzającym wybuch afery Amber Gold latem 2012 roku.

 - Wystąpiłem o przesłanie do Ministerstwa akt sprawy Marcina P.  [...] W świetle ujawnionych później informacji okazało się, że prezes Milewski dysponował już opiniami i nie ujawnił tego faktu.  Moim zdaniem prezes Milewski starał się uchylić od odpowiedzialności i posłużył się swoim zastępcą – mówił w trakcie przesłuchania Jarosław Gowin.


Pytany przez przewodniczącą komisji Małgorzatę Wassermann, czy „odbiera milczenie Milewskiego za przemyślane” Jarosław Gowin przyznał, że interpretował to właśnie w taki sposób.

- Tak, w taki właśnie sposób interpretowałem jego milczenie. Nie chciał powiedzieć nic, co byłoby podstawą zarzutu, że wprowadził mnie w błąd – mówił Gowin.

Jednocześnie w trakcie przesłuchania Jarosław Gowin poinformował, iż kierownictwo Sądu Okręgowego w Gdańsku było przeciwne wydaniu mu akt. 

- Gdybym był sędzią, obecność Ryszarda Milewskiego w mojej grupie zawodowej odbierałbym jako ujmę na honorze – mówił Jarosław Gowin.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: sejm.gov.pl,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Remis w wyborach? W Izraelu trudno wskazać zwycięzcę

zdjęcie ilustracyjne / PublicDomainPictures; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Z sondaży exit poll wynika, że partia Likud premiera Izraela Benjamina Netanjahu nie zdobyła większości w dzisiejszych wyborach parlamentarnych. Przyszłość szefa rządu stanęła pod znakiem zapytania - podała agencja Reutera. Jednak jak się okazuje, rezultaty exit poll zbyt wyrównane, by jednoznacznie można było już teraz ogłosić zwycięzcę.

Narodowo-liberalna partia Likud premiera Izraela Benjamina Netanjahu i szeroka koalicja Niebiesko-Białych pod wodzą byłego szefa sztabu generalnego Benny'ego Gantza uzyskały w dzisiejszych wyborach parlamentarnych porównywalną liczbę głosów - wynika z sondaży exit poll.

Z sondażu exit poll zrealizowanego dla izraelskiej telewizji wynika, że koalicja Niebiesko-Białych zdobyła 34 mandaty, a Likud 33 mandaty w 120-osobowym Knesecie.

Oznacza to, że minie wiele dni lub nawet tygodni, zanim wyłoniony zostanie kandydat na premiera.

- zauważa Reuters.


Trzy sondaże exit poll pokazują zbliżone prognozy dotyczące wyniku wyborów parlamentarnych w Izraelu.

Według badań dla telewizji Channel 12 i Channel 13 News zwycięża blok Niebiesko-Białych, a z sondażu dla Kan Public Broadcaster wynika, że Likud i Niebiesko-Biali mają po 32 mandaty.

W sondażu dla Channel 12 koalicja Niebiesko-Białych zdobyła 34 mandaty, a Likud 33 mandaty w 120-osobowym Knesecie; w badaniu zaś dla Channel 13 News Likud wywalczył 31 miejsc, a Niebiesko-Biali 33 mandaty - podał dziennik "Haarec".

Jak pisze Associated Press, wszystko wskazuje na to, że ani blok Niebiesko-Białych ani Likud nie będą w stanie stworzyć rządu, nie wchodząc w koalicję z partią Nasz Dom Izrael (Israel Beiteinu) Awigdora Liebermana. Według sondaży exit poll ugrupowanie Liebermana ma szanse na 8-10 miejsc w Knesecie. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl