Gowin przed komisją ds. Amber Gold ujawnia rolę Milewskiego. Mówi o zatajaniu informacji

  

Przed sejmową komisją ds. Amber Gold zeznaje dziś Jarosław Gowin, który za rządów PO-PSL pełnił funkcję ministra sprawiedliwości. W trakcie przesłuchania Gowin ujawnił nowe fakty ws. roli Ryszarda Milewskiego w całej sprawie.

Jarosław Gowin poinformował, że aferą Amber Gold zajmował się na polecenie Donalda Tuska, który zobowiązał ówczesnego ministra sprawiedliwości do sporządzenia raportu w tej sprawie. Gowin poinformował, że badał wykonywanie obowiązków przez sędziów i prokuratorów w okresie poprzedzającym wybuch afery Amber Gold latem 2012 roku.

 - Wystąpiłem o przesłanie do Ministerstwa akt sprawy Marcina P.  [...] W świetle ujawnionych później informacji okazało się, że prezes Milewski dysponował już opiniami i nie ujawnił tego faktu.  Moim zdaniem prezes Milewski starał się uchylić od odpowiedzialności i posłużył się swoim zastępcą – mówił w trakcie przesłuchania Jarosław Gowin.


Pytany przez przewodniczącą komisji Małgorzatę Wassermann, czy „odbiera milczenie Milewskiego za przemyślane” Jarosław Gowin przyznał, że interpretował to właśnie w taki sposób.

- Tak, w taki właśnie sposób interpretowałem jego milczenie. Nie chciał powiedzieć nic, co byłoby podstawą zarzutu, że wprowadził mnie w błąd – mówił Gowin.

Jednocześnie w trakcie przesłuchania Jarosław Gowin poinformował, iż kierownictwo Sądu Okręgowego w Gdańsku było przeciwne wydaniu mu akt. 

- Gdybym był sędzią, obecność Ryszarda Milewskiego w mojej grupie zawodowej odbierałbym jako ujmę na honorze – mówił Jarosław Gowin.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: sejm.gov.pl,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trump: Nasz okręt strącił irańskiego drona

USS Boxer / By U.S. Navy photo by Photographer's Mate 3rd Class James F. Bartels - This Image was released by the United States Navy with the ID 050619-N-8146B-004 (next).This tag does not indicate the copyright status of the attached work. A normal copyrigh

  

Amerykański okręt wojenny USS Boxer zestrzelił irańskiego drona, który zbliżył się na odległość ok. 900 metrów do statku w cieśninie Ormuz - ogłosił dzisiaj prezydent USA Donald Trump.

Kilka godzin wcześniej amerykański Departament Stanu wezwał Iran do natychmiastowego uwolnienia przejętego w Zatoce Perskiej przez siły Gwardii Rewolucyjnej tankowca wraz z jego załogą.

Irańska telewizja państwowa opublikowała w czwartek film pokazujący przechwycony przez siły Strażników Rewolucji tankowiec. Statek ten to Riah ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zaginął on w regionie cieśninie Ormuz w weekend.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl