Coraz większe kłopoty Agory S.A. wydającej "Gazetę Wyborczą". Zarząd spółki zdecydował o kolejnych konsultacjach ze związkiem zawodowym i radą pracowników sprawie zwiększenia liczby osób objętych zwolnieniem grupowym w spółce - podał press.pl.

Początkowo planowano zwolnić do 135 pracowników etatowych do końca roku. Okazuje się że to nie wystarczy aby ratować koncern. Zarząd chce zwiększyć liczbę osób objętych zwolnieniem grupowym do około 190 (9,6 proc. zatrudnionych w na dzień 6 grudnia 2016 roku).

Wczoraj się okazało, że pierwszy raz w historii „Super Express” wyprzedził „Gazetę Wyborczą” - jeśli chodzi o średnią sprzedaż ogółem wśród dzienników ogólnopolskich w październiku br. - podał portal wirtualnemedia.pl, powołując się na dane Związku Kontroli Dystrybucji Prasy. Jedynym wzrostem pochwalić się może „Gazeta Polska Codziennie”.
 
Organ z Czerskiej stracił aż 13,14 proc. w porównaniu do października 2015 r. W sumie średnia sprzedaż gazety kierowanej przez Adama Michnika wyniosła 135 277 egz.