Gmina Ostrowice do likwidacji. Przez długi

  

Zawieszony w obowiązkach wójt Ostrowic (woj. zachodniopomorskie) oraz skarbniczka gminy zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji. Mieli narazić samorząd na potężne straty, sięgające milionów złotych. 

- Zarzuty dotyczą okresu od 2008 do 2015 r. - powiedział Radiu Szczecin rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Koszalinie Ryszard Gąsiorowski. - Zatrzymani doprowadzili przez różnego rodzaju działania, m.in. zawieranie umów o pożyczki oraz sprzedaż mienia komunalnego stanowiącego własność gminy do sytuacji, w której gmina Ostrowice nie była już w stanie zapłacić wymaganych zobowiązań. 

Według śledczych, straty, jakie mogły ponieść Ostrowice wyniosły pod 34 mln zł, czyli tyle, ile mniej więcej wynosi dług gminy. 28 mln zł to zobowiązania wobec... parabanków. Wójt tłumaczył mediom, że zaciągał pożyczki na inwestycje, a nie miał szans pozyskać pieniędzy z innych źródeł. 

Zatrzymani nie przyznali się do winy i wyszli na wolność za kaucją. Grozi im do 10 lat więzienia.

Czytaj też: Gmina Ostrowice może zniknąć. Pierwszy taki przypadek w Polsce

Premier Beata Szydło wprowadziła do Ostrowic zarząd komisaryczny.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Radio Szczecin
Tagi

Wczytuję komentarze...

Rosyjskie wojsko przyleciało do Wenezueli

zdjęcie ilustracyjne / mil.ru

  

Dwa rosyjskie samoloty wojskowe wylądowały w stolicy Wenezueli Caracas, przywożąc tam szefa sztabu rosyjskich wojsk lądowych, generała Wasilija Tonkoszkurowa oraz około 100 żołnierzy - poinformował lokalny dziennikarz.

Według internetowych portali śledzących globalną komunikację powietrzną, samoloty te - pasażerski Ił-62 i transportowy An-124 - wystartowały w piątek z podmoskiewskiego lotniska wojskowego Czkałowski i po międzylądowaniu w Syrii kontynuowały lot do Wenezueli. An-124 opuścił Caracas w niedzielę.

Dziennikarz Javier Mayorca napisał w sobotę na Twitterze, że samolotem pasażerskim przyleciał generał Tonkokoszkurow, a samolot transportowy dostarczył 35 ton ładunku.

Agencja Reutera podała, że prośby o skomentowanie tej sprawy, które skierowała do wenezuelskiego ministerstwa informacji oraz do resortów obrony i spraw zagranicznych Rosji, jak też do rzecznika Kremla, pozostają wciąż bez odpowiedzi.

Rosja jest głównym sprzymierzeńcem zmagającego się ze społeczną rewoltą i sankcjami USA prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro. Waszyngton uważa to za ingerowanie Moskwy w wewnętrzne sprawy regionu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl