Poseł PiS Jacek Sasin pytany o kwestie związane z negocjacjami ws. powrotu do Polski wraku Tu-154M przyznaje, że po deklaracji Donalda Trumpa dotyczącej chęci pomocy w tej sprawie, trwają już nieformalne negocjacje z ludźmi prezydenta-elekta USA.

W rozmowie z Agnieszką Burzyńską poseł Jacek Sasin przyznał, że w związku z deklaracją chęci pomocy ws. Sprowadzenia wraku Tu-154M do Polski, strona polska będzie prosić o taką pomoc Donalda Trumpa. Sasin ujawnił, że w zasadzie nieformalne rozmowy w tej sprawie już trwają.

- Spotkania nieformalne się już odbywają. One muszą być nieformalne, bo nie ma jeszcze oficjalnie administracji nowego prezydenta USA. Trudno w tej sprawie mówić o szczegółach, kiedy są to spotkania nieformalne. Odbywają się one w pewnej ciszy medialnej. Kiedy dojdzie do zaprzysiężenia prezydenta, do przedstawienia jego administracji, wtedy przyjdzie czas również na formalne kontakty – mówił Jacek Sasin.

Poseł PiS podkreślił, że Donald Trump zapewnił już, że pomoże stronie polskiej w sprowadzeniu wraku tupolewa do Polski.

- Przypomnę, że prezydent-elekt obiecał Polonii amerykańskiej, że pomoże Polsce odzyskać wrak i trzymamy go za słowo – mówił Sasin.