​Dżihadyści zaatakują w Europie? Otrzymali precyzyjną wiadomość

  

Dżihadyści przebywający na Zachodzie otrzymali od przywódców Państwa Islamskiego (IS) wiadomość, aby „nie przyjeżdżali do Syrii i Iraku i przygotowali się na ataki na terytorium Europy” - stwierdził Dick Schoof, holenderski koordynator ds. działań antyterrorystycznych w wywiadzie dla The Associated Press.

- IS ma mieć obecnie w Europie od 60 do 80 zakonspirowanych agentów gotowych do przeprowadzenia ataków terrorystycznych - powiedział Schoof.

Ekspert zwrócił uwagę, że Holandia nie została zaatakowana przez islamskich ekstremistów, takich jak to było w Belgii i we Francji, ale zaznaczył „szanse na atak w Holandii są realne”.

Fakt, że od sześciu miesięcy służby nie zaobserwowały w Europie wzrostu „zagranicznych terrorystów” nie oznacza, że kontynent jest bezpieczny. Trwające działania zbrojne przeciwko IS w Syrii i Iraku prowadzą do rozproszenia dżihadystów na inne państwa. To najprawdopodobniej doprowadzi do wzrostu liczby uchodźców. Taka sytuacja spowoduje wzrost zagrożenia dla Holandii i innych europejskich państw

– powiedział Shoof.

W Iraku i Syrii może walczyć 4-5 tys. dżihadystów mających europejskie paszporty.

Zaobserwowaliśmy wyjazd 294 terrorystów do Syrii i Iraku, z czego 190 tam nadal jest. (...) A to, co się stało we Francji, Brukseli i Niemczech może również i przydarzyć się nam

- ocenił koordynator ds. działań antyterrorystycznych.

Schoof podkreślił, że Holandia nie toleruje „zachowania antydemokratycznego”.

Staramy się nie wpuszczać do kraju kaznodziei nienawiści odmawiając im wiz"

- powiedział ekspert.


Schoof zwrócił uwagę, na to, że w zeszłym tygodniu Federacja Meczetów, bez żadnych nacisków, wysłała list do wszystkich meczetów w Holandii, w którym czytamy: „meczety muszą same zdawać sobie sprawę, że mowa nienawiści nie może być akceptowana”.

To są ważne sygnały, na których można budować zaufanie w relacjach

-  stwierdził Dick Schoof.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Associated Press
Tagi

Wczytuję komentarze...

Mateusz Morawiecki w czterech odsłonach. Premier dołączył do "DollyPartonChallenge"

/ https://www.facebook.com/MorawieckiPL

  

Zaczęło się od Dolly Parton - legendarna amerykańska wokalistka i aktorka zamieściła kilka dni temu na Twitterze kompilacje swoich zdjęć dostosowanych do portali społecznościowych z których korzysta. W jej przypadku były to LinkedIn, Facebook, Instagram i Tinder. Wkrótce "szachownice" ze zdjęciami zalały internet, a wyzwanie przybrało różne formy. Jedną z nich podzielił się premier Mateusz Morawiecki.

Dla porządku należy przypomnieć wpis Dolly Parton, która argumentowała, że pokazać chce w ten sposób, że sprawdzi się w pracy, wśród znajomych, wśród fanów i... na randce.

Znajdź w sobie kobietę, która potrafi to wszystko

- napisała gwiazda lat 70.

 

 

Potem pojawiły się przeróbki, w których zamieniano poszczególne portale na ich lokalne wersje (jak. np. rosyjskie vkontakte, czy swojska Nasza Klasa). 

 

Tak siebie samą widzi w tych rolach Małgorzata Kożuchowska:

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Taki Piątek 🤣😂🥂 #tgif #naszaklasa #socialmedia 🥂 @dollyparton #dollypartonchallenge

Post udostępniony przez Małgorzata Kożuchowska (@malgorzatakozuchowska_)

 

Dosyć nieoczekiwanie po raz kolejny dystans do siebie pokazał premier Mateusz Morawiecki, który również opublikował zdjęcia w czterech odsłonach. Oto jego wersja #DollyPartonChallenge (link do innych prac).

 

 
 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, facebook.com, Instagram

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts