​Dżihadyści zaatakują w Europie? Otrzymali precyzyjną wiadomość

  

Dżihadyści przebywający na Zachodzie otrzymali od przywódców Państwa Islamskiego (IS) wiadomość, aby „nie przyjeżdżali do Syrii i Iraku i przygotowali się na ataki na terytorium Europy” - stwierdził Dick Schoof, holenderski koordynator ds. działań antyterrorystycznych w wywiadzie dla The Associated Press.

- IS ma mieć obecnie w Europie od 60 do 80 zakonspirowanych agentów gotowych do przeprowadzenia ataków terrorystycznych - powiedział Schoof.

Ekspert zwrócił uwagę, że Holandia nie została zaatakowana przez islamskich ekstremistów, takich jak to było w Belgii i we Francji, ale zaznaczył „szanse na atak w Holandii są realne”.

Fakt, że od sześciu miesięcy służby nie zaobserwowały w Europie wzrostu „zagranicznych terrorystów” nie oznacza, że kontynent jest bezpieczny. Trwające działania zbrojne przeciwko IS w Syrii i Iraku prowadzą do rozproszenia dżihadystów na inne państwa. To najprawdopodobniej doprowadzi do wzrostu liczby uchodźców. Taka sytuacja spowoduje wzrost zagrożenia dla Holandii i innych europejskich państw

– powiedział Shoof.

W Iraku i Syrii może walczyć 4-5 tys. dżihadystów mających europejskie paszporty.

Zaobserwowaliśmy wyjazd 294 terrorystów do Syrii i Iraku, z czego 190 tam nadal jest. (...) A to, co się stało we Francji, Brukseli i Niemczech może również i przydarzyć się nam

- ocenił koordynator ds. działań antyterrorystycznych.

Schoof podkreślił, że Holandia nie toleruje „zachowania antydemokratycznego”.

Staramy się nie wpuszczać do kraju kaznodziei nienawiści odmawiając im wiz"

- powiedział ekspert.


Schoof zwrócił uwagę, na to, że w zeszłym tygodniu Federacja Meczetów, bez żadnych nacisków, wysłała list do wszystkich meczetów w Holandii, w którym czytamy: „meczety muszą same zdawać sobie sprawę, że mowa nienawiści nie może być akceptowana”.

To są ważne sygnały, na których można budować zaufanie w relacjach

-  stwierdził Dick Schoof.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Associated Press
Tagi

Wczytuję komentarze...

„Lubimy takie poranki”. Wiceprezydent Warszawy i jego „partner” chwalą się łóżkowym zdjęciem

/ instagram.com/michalcessanis

  

Wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Za sprawą wielu swoich kontrowersyjnych pomysłów i wypowiedzi, dość często gości on na naszych łamach. Tym razem jednak kontrowersje wywołało jego dość intymne zdjęcie.

Michał Cessanis, dziennikarz i podróżnik, który prywatnie jest „partnerem” wiceprezydenta stolicy Pawła Rabieja za pośrednictwem mediów społecznościowych dzieli się zdjęciami z codziennego życia „pary”. Tym razem niemały skandal w internecie wywołała dość intymna publikacja, zamieszczona na Instagramie za pośrednictwem Instastories.
[polecam:https://niezalezna.pl/280699-rabiej-grozi-chce-zablokowac-kolportaz-naklejek-poprosil-o-pomoc-prokurature]
[polecam:https://niezalezna.pl/280461-rabiej-oburzony-stankowski-odpowiada-w-tych-naklejkach-nie-ma-nic-obrazliwego]

„Lubimy takie poranki”.

- tak opisane zostało zdjęcie ukazujące Cessanisa i Rabieja w... łóżku.

[fot. instagram.com/michalcessanis]
[polecam:https://niezalezna.pl/281818-wicepremier-mamy-do-czynienia-z-realizacja-planu-rabieja-na-czym-ma-on-polegac]
[polecam:https://niezalezna.pl/263151-rabiej-wywolal-burze-a-teraz-sie-tlumaczy-to-moje-prywatne-zdanie]

 

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Instagram, pudelek

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl