11 listopada 2016, jak co roku ulicami Warszawy przejdzie marsz Niepodległości organizowany przez środowiska narodowe. Marsz Niepodległości przejdzie pod hasłem "Polska bastionem Europy". Wystartuje o godzinie 14.00 z ronda Dmowskiego. Trasa wieść będzie przez Aleje Jerozolimskie i most Poniatowskiego, a zakończy się tradycyjnie na błoniach Stadionu Narodowego.

Zapraszamy do śledzenia relacji i transmisji na żywo z marszu na niezalezna.pl

Ponad dwadzieścia redakcji wystąpiło o akredytacje na tegoroczny Marsz Niepodległości. Jak przekazali organizatorzy manifestacji, ze względu na niespełnianie standardów społeczności marszu, przedstawiciele dwóch mediów akredytacji nie otrzymali. Chodzi o TVN oraz „Gazetę Wyborczą”.

Wcześniej niż marsz Niepodległości zacznie się marsz "KOD Niepodległości". KOD ruszy o godz. 12.30 z placu Narutowicza,  ulicami Grójecką i Banacha przejdzie na Pole Mokotowskie. 

Swój marsz mają również środowiska lewicowe. Marsz Antyfaszystowski "Za wolność naszą i waszą" ruszy z kolei o 15.00 z Placu Zamkowego. Trasa wiedzie przed gmach Zachęty, a stamtąd na Plac Powstańców Warszawy.

- Grupa, która zarejestrowała swoją manifestację na trasie MN przyznała, że chodzi jej o prowokację. Wobec wszystkich, którzy łamią prawo w Polsce zostaną wyciągnięte konsekwencje - zapowiedział ostatnio minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak.