11 listopada 2016 roku ulicami Warszawy przejdą trzy - oficjalne zgłoszone - marsze: Marsz Niepodległości organizowany przez środowiska narodowe;, "KOD Niepodległości" organizowany przez Komitet Obrony Demokracji; środowisk lewicowych pod nazwą "Za wolność naszą i waszą". - Grupa, która zarejestrowała swoją manifestację na trasie MN przyznała, że chodzi jej o prowokację. Wobec wszystkich, którzy łamią prawo w Polsce zostaną wyciągnięte konsekwencje - zapowiedział minister Mariusz Błaszczak. 

Szef MSW dodał, że raporty, które mu przedstawiono świadczą o tym, że warszawska policja jest gotowa do zabezpieczenia narodowego święta, które obchodzimy 11 listopada.

- Cieszę się, że tyle marszów będzie, bo to oznaka, że demokracja w Polsce kwitnie. Policja jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo zarówno mieszkańców Warszawy, jak i uczestnikom demonstracji. Apeluję żeby swoją uwagę skupiać na Święcie Niepodległości, a nie na konfrontacji - stwierdził Błaszczak. 

Komendant główny policji nadinsp. Jarosław Szymczyk poinformował, że w KGP powstał specjalny zespół zadaniowy.

Łącznie 7 tys policjantów będzie zabezpieczało manifestacje i zgromadzenia - powiedział Szymczyk. 

11 listopada w Warszawie odbędą się trzy marsze. Marsz Niepodległości przejdzie pod hasłem "Polska bastionem Europy". Wystartuje o godzinie 14.00 z ronda Dmowskiego. Trasa wieść będzie przez Aleje Jerozolimskie i most Poniatowskiego, a zakończy się tradycyjnie na błoniach Stadionu Narodowego.

Wcześniej zacznie się marsz "KOD Niepodległości". KOD ruszy o godz. 12.30 z placu Narutowicza,  ulicami Grójecką i Banacha przejdzie na Pole Mokotowskie. Tam wygłoszone zostaną przemówienia.

Marsz Antyfaszystowski "Za wolność naszą i waszą" ruszy z kolei o 15.00 z Placu Zamkowego. Trasa wiedzie przed gmach Zachęty, a stamtąd na Plac Powstańców Warszawy.