Facebook blokował konta, teraz się tłumaczy. Sprawa zgłoszona do prokuratury

  

Sprawą ograniczeń wolności słowa i wypowiedzi na Facebooku powinna zająć się prokuratura - uważa Reduta Dobrego Imienia, która jest zdania, że przedstawiciele tego serwisu społecznościowego łamią polską Konstytucję. Do sprawy odniosła się także minister cyfryzacji Anna Streżyńska. 

Przypomnijmy, w największym serwisie społecznościowym od kilku tygodni blokowane były treści związane z Marszem Niepodległości, planowanym na 11 listopada w Warszawie. Nie tylko zresztą za te informacje internauci dostawali bany. Problemy miały tam osoby lub organizacje promujące tematykę narodową, pro-life i katolicką. Tymczasem bez większych problemów w serwisie funkcjonują profile w stylu „Mistrzostwa Polski w szkalowaniu papieża”.Zablokowane zostało konto Sławomira Jastrzębowskiego, redaktora naczelnego „Super Expressu” - za wrzucenie plakatu Marszu Niepodległości. Po interwencji profil został odblokowany. Przedstawiciele Facebooka tłumaczyli się z tego w ten sposób: Sławomir Jastrzębowski sam usunął swoje konto z serwisu.Temat nie umknął uwadze Rafała Ziemkiewicza. 

Facebook Polska zdelegalizował opcje polityczne na prawo od PiS-u i za niezgodne ze standardami Facebooka uznaje takie symbole jak Biały Orzeł w czerwonym polu, biało-czerwone flagi i zdaje się, że głównym, najbardziej wściekającym administrację Facebooka jest plakat Marszu Niepodległości, na którym nie ma absolutnie niczego, co można by uznać za naruszające cokolwiek, poza emblematami legalnie działających organizacji narodowych, czyli Młodzieży Wszechpolskiej i ONR

- mówił publicysta na antenie Telewizji Republika.

Gdyby Facebook Polska został obsadzony przez np. ludzi z ONR, którzy by zdelegalizowali wszystkie młotki, sierpy, partie Razem, to wtedy byłby wrzask pod niebiosa w wiadomych gazetach, a ponieważ jest odwrotnie, tam pracuje masa ludzi z Onet.pl, z „Gazety Wyborczej” i pozwalają sobie na taką działalność, że „jak się nie podoba to załóżcie sobie własny Facebook”

- stwierdził Rafał Ziemkiewicz, dodając, że „nie mieć zablokowanego konta na Facebooku staje się teraz obciachem”.

Czytaj też: Tajemnica cenzury Facebooka wyjaśniona? Szefowa polskiego FB na marszach KOD

Sprawą zainteresowała się minister cyfryzacji Anna Streżyńska:

Z kolei Reduta Dobrego Imienia poinformowała, że zgłosiła sprawę do prokuratury:

Cenzura stosowana przez Facebook jest naruszeniem art. 54 Konstytucji. Ponieważ FB operuje na terytorium Polski ma obowiązek stosować się do polskiego porządku prawnego.

Dotyczy to też ochrony uczuć religijnych, czyli art 196 KK. Powtarzamy – korporacje operujące na polskim rynku mają obowiązek stosowania się do polskiego porządku prawnego!

A przecież na FB ustawicznie obrażany jest Św. Jan Paweł II, a władze FB mówią że nic się nie stało. Dlatego złożyliśmy dwa zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez FB.

Proszę przesyłać zrzuty ekranów odpowiedzi z FB że obelgi antyreligijne nie naruszają standardów.

Adres na który proszę przesyłać: kontakt@reduta-dobrego-imienia.pl.

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com,Telewizja Republika,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

"Promować i chronić mniejszości religijne". Szef polskiej dyplomacji prowadzi wyjątkowe obrady RB ONZ

Jacek Czaputowicz, / Tymon Markowski/MSZ

  

Zwiększanie bezpieczeństwa osób należących do mniejszości religijnych w konflikcie zbrojnym jest przedmiotem obrad RB ONZ w formule Arria, którym przewodniczy szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz. Podkreślił on, że obowiązek ochrony ofiar ciąży na wszystkich.

Trwające właśnie obrady zbiegły się z obchodami Międzynarodowego Dnia upamiętniającego ofiary aktów przemocy ze względu na religię lub wyznanie, ustanowionego rezolucją Zgromadzenia Ogólnego przyjętą 28 maja. Autorem inicjatywy była Polska.

„Dzień ma przypomnieć o naszej wspólnej odpowiedzialności, aby promować i chronić prawa człowieka ludzi reprezentujących mniejszości religijne. Odpowiedzialność ta obejmuje zachowanie swobodnego prawa do wyznawania religii oraz wspieranie międzyreligijnego i międzywyznaniowego dialogu, aby zwalczyć nienawiść na tle religijnym, podburzanie i przemoc”

– podkreślił.

Wyraził przekonanie, że będzie to instrumentalne w mobilizowaniu społeczności międzynarodowej, by bardziej angażowała się w działania zmierzające do upamiętnienia ofiar i wspomagania ocalałych, którzy zbyt często są zapomniani i pozostawieni samymi sobie.

„Mamy także nadzieję, że przyczyni się do zwalczania przestępstw wynikających z nienawiści oraz aktów przemocy z powodów religijnych lub przekonań, a także wzmocni szacunek dla różnorodności religijnej"

- dodał.

Spotkanie zorganizowała Polska we współpracy z Wielką Brytanią i Stanami Zjednoczonymi, a spoza Rady Bezpieczeństwa - Brazylią, Kanadą i Jordanią. Odbywa się ono w formule Arria (od nazwiska wenezuelskiego dyplomaty Diego Arrii). Posiedzenie w formule Arria pozwala na udział w dyskusji państw niebędących członkami RB oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych.

W obradach wzięła udział m.in. wysoka komisarz ONZ ds. praw człowieka Michelle Bachelet, która przemawiała za pośrednictwem wideokonferencji. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl