Mąż Gasiuk-Pihowicz straci stanowisko w Nowoczesnej? „Czyli dymisja? Tak”

  

Sąd Najwyższy podtrzymał decyzję PKW o odrzuceniu sprawozdania finansowego Nowoczesnej. Ryszard Petru przyznał dziś, że waha się los skarbnika partii. Funkcję tę pełni Michał Pihowicz, mąż poseł Kamili Gasiuk-Pihowicz. Według lidera .N skarbnik powinien odejść.

Ryszard Petru ma poważne problemy. Państwowa Komisja Wyborcza odrzuciła sprawozdanie finansowej Nowoczesnej. Powodem takiej decyzji jest naruszenie artykułu 132 § 1 Kodeksu wyborczego.

Partia Petru przyznała się do „omyłki" i złożyła skargę na decyzję PKW.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ludzie Petru: "omyłka", "przeoczenie". Chyba jednak nie - bo lista uwag PKW jest dłuuuuga
 
Sąd Najwyższy podtrzymał decyzję Państwowej Komisji Wyborczej o odrzuceniu sprawozdania finansowego Nowoczesnej. W związku z tym, Nowoczesnej przepadnie na rzecz Skarbu Państwa równowartość nieprawidłowo przyjętej sumy. Partia straci także 75 proc. przyznanej jej, ponad sześciomilionowej subwencji, czyli około 4,65 mln zł. Straci również do 75 proc. dotacji podmiotowej, którą miała otrzymać w związku ze zdobytymi mandatami.

Dziś Ryszard Petru gościł w Politycznym Graffiti” Polsat News. Nie obyło się bez pytań o kłopoty finansowe partii. Szef Nowoczesnej poinformował, że dziś zarząd zadecyduje o losie skarbnika – Michała Pihowicza, prywatnie męża poseł .N kamili Gasiuk-Pihowicz.
 

(Fot. screen bip.nowoczesna.org)

Dziś decyzja zarządu ws. skarbnika partii. Zarząd to nie tylko ja, ale ja uważam, że takie rzeczy się przecina

– powiedział Petru.

"Jak zapytał Dariusz Ociepa: Czyli dymisja? Petru odpowiedział: Tak." - podaje 300polityka.pl.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,300polityka.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Prokuratura federalna przejmuje śledztwo. Sprawca masakry w Hanau publikował więcej nagrań?

zdjęcie ilustracyjne / Tobias Albers-Heinemann; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Niemiecka Federalna Prokuratura Generalna (BGA) przejęła śledztwo w sprawie Tobiasa R., który zabił dziewięć osób w mieście Hanau. Śledczy zajmujący się szczególnie ciężkimi przestępstwami przeciw państwu, traktują sprawę jako „możliwy zamach terrorystyczny”.

O przejęciu śledztwa przez BGA poinformował rzecznik tej instytucji w Karlsruhe.

Morderca, który w środę wieczorem zabił dziewięć osób w mieście Hanau w Hesji, to 43-letni Niemiec, mieszkaniec Hanau, a wstępne ustalenia z analizy jego strony internetowej wskazują, że działał z pobudek skrajnie nacjonalistycznych. Informacje na ten temat potwierdza Peter Beuth, szef MSW kraju związkowego Hesja, w którym położone jest Hanau.

Wcześniej dziennik „Bild” podał, że sprawca kierował się motywami radykalnymi. Według gazety sprawca zostawił list i nagranie wideo, w których przyznaje się do winy. Policja nie upubliczniła treści listu i nagrania, ale z informacji, do których dotarł tabloid, wynika, że 43-letni Tobias R. prezentuje w nich poglądy, z których wiele ma charakter skrajnie nacjonalistyczny. Według „Bilda” niektóre z jego ofiar były kurdyjskiego pochodzenia.
[polecam:https://niezalezna.pl/311826-morderca-z-hanau-zostawil-list-i-nagranie-nowe-fakty-ws-krwawej-masakry-w-niemczech]

Jak podały media, powołując się na źródła w siłach bezpieczeństwa, kilka dni przed zamachem mężczyzna opublikował na YouTube inne wideo, w której zwraca się do Amerykanów i apeluje, żeby się „obudzili”. Tobias R. utrzymywał, że w USA istnieją podziemne obiekty wojskowe, w których są zabijane dzieci. W tej wiadomości nie ma jednak sugestii o planowanym zamachu.

Mężczyzna został znaleziony w czwartek rano martwy w swoim mieszkaniu. Policja wychodzi z założenia, że morderca działał sam, a następnie popełnił samobójstwo.

Minister Beuth przekazał, że w mieszkaniu oprócz sprawcy znaleziono też ciało jego 72-letniej matki z ranami postrzałowymi. Zabójca miał pozwolenie na broń i uprawiał strzelectwo sportowe - podał.

Z wcześniejszych ustaleń wynika, że sprawca był obywatelem Niemiec i miał pozwolenie na broń myśliwską. W samochodzie mężczyzny znaleziono amunicję.

Według policji do pierwszego ataku na bar z fajkami wodnymi w śródmieściu Hanau doszło w środę ok. godz. 22. Drugi atak miał miejsce kilkanaście minut później, w podobnym barze oddalonym o 2,5 km, w dzielnicy Kesselstadt.

Hanau położone jest ok. 20 kilometrów na wschód od Frankfurtu nad Menem i ma prawie 100 tys. mieszkańców.

[polecam:https://niezalezna.pl/311817-domniemany-sprawca-masakry-w-hanau-nie-zyje-zostal-znaleziony-martwy-we-wlasnym-domu]

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts