Partia finansjery ma problemy z kasą. Sąd utrzymał decyzję PKW ws. Nowoczesnej

  

Sąd Najwyższy podtrzymał decyzję PKW o odrzuceniu sprawozdania finansowego Nowoczesnej. Partia Petru niezgodnie z przepisami przelała kwotę z rachunku partii bezpośrednio na konto komitetu wyborczego. 

W kwietniu informowaliśmy, że po tym, jak Państwowa Komisja Wyborcza otrzymała sprawozdania finansowe partii politycznych za 2015 r., pojawił się problem z przyjęciem przez PKW sprawozdania ugrupowania Ryszarda Petru.

Nieprawidłowość w rozliczeniach Nowoczesnej wykazał rewident Krajowego Biura Wyborczego. Ugrupowanie Petru przelało kwotę około 2 mln zł bezpośrednio z rachunku partii na konto komitetu wyborczego. Jednak zgodnie z Kodeksem wyborczym, suma ta miała trafić najpierw na konto funduszu wyborczego Nowoczesnej, a dopiero później można było ją przelać na konto komitetu wyborczego.

Dziś Sąd Najwyższy podtrzymał decyzję Państwowej Komisji Wyborczej. W związku z tym, Nowoczesnej przepadnie na rzecz Skarbu Państwa równowartość nieprawidłowo przyjętej sumy. Partia straci także 75 proc. przyznanej jej, ponad sześciomilionowej subwencji, czyli około 4,65 mln zł. Straci również do 75 proc. dotacji podmiotowej, którą miała otrzymać w związku ze zdobytymi mandatami.


SN podtrzymał także uchwałę Państwowej Komisji Wyborczej o odrzuceniu sprawozdania finansowego partii Razem.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVN24,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koronawirus w Iranie. Już sześć ofiar śmiertelnych

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Irańscy urzędnicy poinformowali o szóstej śmierci z powodu nowego koronawirusa i 28 przypadkach zakażenia w całym Iranie. Według ministerstwa zdrowia wirus "prawdopodobnie pochodzi od chińskich robotników pracujących w Komie i podróżujących do Chin".

Wcześniej w sobotę służby resortu zdrowia poinformowały o piątym zgonie z powodu Covid-19 oraz o 10 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia w Iranie.

Minu Mohraz, urzędniczka z irańskiego ministerstwa zdrowia, powiedziała w piątek, że zakażenia mogą być związane z chińską firmą budującą elektrownię słoneczną w Komie, ok. 150 kilometrów na południe od stolicy kraju, Teheranu. Do tej pory wszystkie osoby zakażone leczone są w szpitalach w Teheranie, stolicy prowincji Markazi, Araku, oraz w Komie i Raszcie.

W Teheranie w niektórych aptekach zabrakło już maseczek i środków dezynfekujących ręce.

Associated Press zauważa, że wirus stał się znakiem szczególnym piątkowych wyborów parlamentarnych w Iranie, podczas których wielu wyborców chodziło do urn w maseczkach na twarzy.

Rzecznik ministerstwa zdrowia Kijanusz Dżahanpur, przemawiając w telewizji państwowej, powiedział, że z 10 nowo wykrytych przypadków dwa miały miejsce w Teheranie, a osiem w Komie, gdzie pierwsi dwaj starsi pacjenci zmarli w środę. Przekazał też, że dwaj pacjenci pochodzący ze stolicy odwiedzili Kom lub byli związani z miastem.

Kom jest świętym miastem szyitów oraz centrum nauki i studiów religijnych dla szyickich muzułmanów z Iranu, a także Iraku, Pakistanu, Afganistanu i Azerbejdżanu.

Jako środek zapobiegawczy przed rozprzestrzenianiem się nowego koronawirusa Iran zamknął szkoły w Teheranie, Komie, Araku i trzech innych prowincjach. Ponadto w Teheranie nakazano zamknięcie do odwołania wszystkich barów i fontann wody pitnej na stacjach metra.

Władze zawiesiły również popularne mecze piłki nożnej na 10 dni, a dodatkowe środki bezpieczeństwa obejmują codzienne sprzątanie wagonów metra i autobusów miejskich.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts