Oni staną przed komisją śledczą ds. Amber Gold? LISTA NAZWISK

  

W środę sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold zakończyła swoje pierwsze merytoryczne posiedzenie. Wcześniej Małgorzata Wassermann ujawniła na antenie TVN24, kto według niej powinien zostać wezwany na przesłuchanie. Wśród wymienionych osób pojawił się m.in. syn byłego premiera – Michał Tusk.

Dziś odbyło się pierwsze posiedzenie komisji śledczej. Ustalono w jej trakcie, że posłowie w pierwszej kolejności zwrócą się do sądu i prokuratury o udostępnienie wszystkich akt dotyczących afery Amber Gold. Ustalono również listę jedenastu stałych ekspertów komisji. Nie sporządzono na razie listy świadków, ma ostać sporządzona po otrzymaniu dokumentów z prokuratury.

Przewodnicząca komisji, Małgorzata Wassermann, w programie „Jeden na jeden” w TVN24, wymieniła jednak kilka osób, które – jej zdaniem – powinny przed komisją stanąć. Znaleźli się wśród nich: syn Donalda Tuska – Michał, były minister finansów Jacek Rostowski oraz prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Dodała też, że należałoby również przesłuchać byłego szefa NBP Marka Belkę.

W czasie konferencji po posiedzeniu komisji – było zamknięte dla mediów – dziennikarze dopytywali się o wezwanie Donalda Tuska.

Nie przewidujemy w najbliższym czasie przesłuchania byłego premiera – powiedziała Wassermann. – Jestem już dość mocno zmęczona pytaniami o pana premiera Donalda Tuska, cała prokuratura, cała masa osób do przesłuchania, potem następne instytucje, więc naprawdę nie przewidujemy w najbliższym czasie przesłuchania premiera Tuska. Nie było nawet dzisiaj na ten temat żadnej dyskusji – wyjaśniała.

Kolejne posiedzenie sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold zaplanowano na przyszłą środę.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info,TVN24,niezalezna.pl,300polityka.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Polska i Słowacja wspierają Ukrainę

/ https://twitter.com/MSZ_RP

  

- Polska i Słowacja wyrażają zaniepokojenie działaniami Rosji na Ukrainie i będą udzielać wsparcia reformom prowadzonym przez władze Ukrainy - mówił minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz po spotkaniu z szefem MSZ Słowacji Miroslavem Lajczakiem.

Czaputowicz podkreślał na konferencji prasowej, że Polska i Słowacja wypracowały stabilną podstawę dla wielowymiarowej współpracy. Przypominał w tym kontekście o regularnych spotkaniach na szczeblu prezydenckim oraz rządowym.

Szef polskiego MSZ zaznaczył, że poza współpracą polityczną solidnym fundamentem dwustronnych relacji jest współpraca gospodarcza oraz samorządowa. Przywoływał wspólne projekty, w tym połączenia transportowe takie jak droga Via Carpatia czy polsko-słowacki interkonektor gazowy.

Minister Czaputowicz zaznaczył, że Polska i Słowacja podobnie patrzą na współpracę w UE w ramach Grupy Wyszehradzkiej i podkreślają potrzebę utrzymania solidarności i wypracowania podobnego spojrzenia na kluczowe kwestie z bieżącej agendy UE.

Szef MSZ wśród tematów rozmów z Lajczakiem wymienił także konflikt rosyjsko-ukraiński.

"Wyraziliśmy zaniepokojenie działaniami Rosji na Ukrainie. Podzielamy pozytywną ocenę prezydenta Zełenskiego, rządu Ukrainy. Umówiliśmy się, że oba nasze kraje będą udzielać wsparcia reformom prowadzonym przez władze Ukrainy" 

- mówił szef polskiego MSZ.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl