Aktorka o „Smoleńsku”: Im bardziej atakują, tym bardziej mam ochotę bronić tego filmu

  

Grająca w filmie „Smoleńsk” Antoniego Krauzego, popularna aktorka Anna Samusionek, udzieliła wywiadu jednemu z portali, w którym zdementowała informacje, jakoby wstydziła udziału w filmie. – Mówiąc szczerze, im więcej osób mi odradzało, tym bardziej miałam ochotę to zrobić (…) Cieszę się, że mogłam być częścią tego filmu – stwierdziła pytana o swoją rolę w „Smoleńsku”.

Co jakiś czas w mediach pojawiają się informacje, że niektórzy z aktorów, grający w filmie „Smoleńsk” Antoniego Krauzego, rzekomo wstydzą się swojego udziału w projekcie. Anonimowe maile, w których grający w filmie aktorzy mieli prosić o usunięcie ich nazwisk przy filmie, miał według portalu gazeta.pl dostawać redaktor naczelny portalu filmpolski.pl. Kilka miesięcy temu, nie pytając o fakty samej zainteresowanej, podano, że z powodu sprzeciwu Anny Samusionek fragmenty filmu, w których gra, zostaną usunięte. Aktorka zdementowała te informacje od razu na swoim blogu, a w wywiadach podkreśla, że cieszy się ze swojego udziału w filmie. 

Mówiąc szczerze, im więcej osób mi odradzało, tym bardziej miałam ochotę to zrobić. Chyba już coś takiego w naturze mam, że strasznie mnie wkurza, jeżeli ktoś mi mówi, że nie mogę czegoś zrobić (…) Głównie nacisk polityczny był taki, że wstydem było wziąć w tym udział, co mnie jakoś tak zacietrzewiło i najbardziej miałam ochotę powiedzieć: „Chwila, moment” 

– mówiła Samusionek dziennikarzowi portalu plotek.pl.

Sama płakałam, jak dotarło do mnie, co się stało, czy kiedy stałam na Krakowskim Przedmieściu bez względu na moje preferencje polityczne. Dobrze, że powstał film o tym (…). Znaczna część społeczeństwa myśli tak, jak Antoni Krauze i być może dobrze się stało, że ten film powstał. (...) Cieszę się, że mogłam być tego częścią. Im bardziej ludzie atakują, tym bardziej mam ochotę bronić tego filmu

– stwierdziła aktorka i przyznała, że sama nie zgadza się z „wizją zamachu”, o której mówi przedstawiana przez nią postać (Samusionek zagrała w filmie dziennikarkę).

Dla mnie nie jest wyzwaniem grać coś, co czuję, co myślę, kim jestem, tylko wręcz przeciwnie. Szukanie rzeczy, które są nie do końca zgodne ze mną, z moją wizją świata, z moją wizją rzeczywistości

– podkreśliła aktorka.

W poniedziałek wieczorem w Teatrze Wielkim odbędzie się długo oczekiwana premiera filmu. „Smoleńsk” Antoniego Krauzego zostanie też pokazany na specjalnym pozakonkursowym pokazie na Festiwalu Filmów w Gdyni.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: plotek.pl,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Bardzo silny wiatr w Bieszczadach

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/Angels04/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

W Bieszczadach powyżej górnej granicy lasu wiatr wieje z prędkością 65 km/godz. W czwartek rano na Połoninie Wetlińskiej, gdzie widać w promieniu pięciu kilometrów, było osiem stopni mrozu. Niektóre szlaki górskie są oblodzone.

"Bardzo silny wiatr sprawia, że temperatura odczuwalna powietrza w górnych partiach gór jest niższa niż pokazują to termometry" – przypomniał ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Jakub Dąbrowski.

Na połoninach leży średnio 46 cm zmrożonego śniegu.

Natomiast w bieszczadzkich dolinach termometry pokazują, m.in. w Cisnej i Ustrzykach Górnych, minus jeden - dwa stopnie Celsjusza. Pokrywa śnieżna waha się od 10 do 15 cm śniegu. Jest bezwietrznie lub wieje słaby wiatr.

Niektóre szlaki turystyczne są oblodzone.

"Wybierający się w góry powinni pamiętać o odpowiednim stroju i obuwiu. Należy też zabrać ze sobą m.in. naładowany telefon komórkowy z zainstalowaną aplikacją +Ratunek+"

- dodał ratownik dyżurny.

Trwające od kilkunastu dni ferie szkolne spowodowały, że w górach jest spory ruch turystyczny. W regionie pracuje większość wyciągów narciarskich.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts