Pokłosie afery podkarpackiej. Prokurator w areszcie?

  

Prokuratorowi Zbigniewowi Niezgodzie uchylono immunitet. Sąd dyscyplinarny zgodził się na jego zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie. Ta sprawa jest odpryskiem afery podkarpackiej, w której zatrzymana została znajoma Niezgody – Anna H. – była prokurator apelacyjna z Rzeszowa.
 
Śledztwo dotyczące korupcji i powoływania się na wpływy w instytucjach przez biznesmenów z Podkarpacia zatacza coraz większe kręgi. Łapówki (warte ponad milion złotych) od Mariana D. mieli przyjmować m.in. politycy, prokuratorzy i urzędnicy. Śledczy jako korumpowanych wymieniają wiceministra infrastruktury z PO Zbigniewa R., byłego dyrektora regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych z Krosna, byłego prokuratora apelacyjnego w Rzeszowie Annę H.

H. została wcześniej odwołana z funkcji Prokuratora Apelacyjnego w Rzeszowie. Marian D. przyznał się do stawianych mu zarzutów, złożył obszerne wyjaśnienia. Zarzuty postawiono również Pawłowi K., wiceprezesowi firmy paliwowej z Leżajska.
 
Dziś pojawiły się nowe wątki w sprawie, która jest odpryskiem afery podkarpackiej.
 
Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej wnioskował o uchylenie prokuratorskiego immunitetu Niezgodzie. Według informacji rmf24.pl postawiono mu cztery zarzuty korupcyjne oraz powoływanie się na wpływy.

Zbigniew Niezgoda miał przyjąć łapówki od biznesmenów w wysokości około 500 tys. zł. Miał powoływać się na znajomości w Naczelnym Sądzie Administracyjnym oraz kilku samorządach oraz składać obietnice biznesmenom – głównie z Podkarpacia.

W lipcu 2014 roku miało miejsce przeszukanie biur Anny H. jak i Zbigniewa Niezgody.
 
Niezgoda przez wiele lat był szefem Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie – tam gdzie pracowała Anna H. Pełnił również funkcje wicedyrektora departamentu w Ministerstwie Sprawiedliwości za rządów SLD. W czasach rządów PO był przez jakiś czas doradcą ministra sprawiedliwości. Niezgoda obecnie przebywa na emeryturze.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: rzeszow.wyborcza.pl,rmf24.pl,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Skazani za przemyt ludzi

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Wyroki od dwóch i pół do 11 lat więzienia orzekł sąd w węgierskim mieście Zalaegerszeg dla 10 mężczyzn, którzy działając w międzynarodowej organizacji przestępczej, przemycali ludzi do Unii Europejskiej.

Skazani – obywatele Afganistanu, Pakistanu, Indii, Albanii, Czech i Rumunii – od lata 2016 r. organizowali przerzut migrantów przybywających z krajów bałkańskich na Węgry, a następnie do Europy Zachodniej. Rekrutowali też kierowców i zdobywali samochody osobowe i ciężarowe.

67 razy przerzucili migrantów za pieniądze w grupach po 10-30 osób. Przeprowadzali ich piechotą przez granicę z Serbią na Węgry, po czym małymi samochodami ciężarowymi przewozili do innych krajów Unii Europejskiej.

Główny oskarżony został skazany na 11 lat więzienia, trzech mężczyzn na sześć i pół roku, jeden na cztery i pół roku, jeden na trzy i pół roku, a pozostali na kary od półtora roku do trzech lat i trzech miesięcy pozbawienia wolności.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl